Obec Slup

Dnes je Saturday 04/30/16,
svátek má Blahoslav

Aktuální počasí na Znojemsku

Meteorologická stanice Kuchařovice - oblačnost: neznámá, teplota: 2° C
Teplota:2° C
Oblačnost:neznámá
Vítr:3 m/s
30.4.2016 3 hod.
Předpověď počasí
Tlak vzduchu: 1020.8 hPa
Východ a západ slunce Východ: 05:36
Západ: 20:09
Poslední čtvrť, stáří měsíce: 7, další úplněk nastane 21.5. 23:23 Poslední čtvrť
Příští úplněk:
21.5. 23:23


Kultura v obci

Kulturní akce pořádá v obci především Klub matek ve Slupi při ČSŽ. Jedná se převážně o kulturní besídky a karnevaly, na kterých vystupují zejména děti zdejší . Školka nechybí přirozeně na řadě dalších akcí pořádaných obecním úřadem jako jsou Besedy se seniory a aktivity kolem prázdnin a svátků.

Řada kulturních a společenských akcí se váže na aktivity místních hasičů, fotbalový oddíl a myslivecké sdružení, které pořádá každoročně velice vyhledávaný ples.

Jelikož je obec Slup vinařskou obcí, tak místní vinaři pořádají v květnu Čulský košt vín. Tato akce spojená s taneční zábavou je nesoutěžní výstavou vín.

Bezesporu největší akcí jsou každoroční Slavnosti chleba konané ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně za podpory jihomoravského kraje. Jedná se o festival foklóru a lidových řemesel s řadou účinkujících včetně zahraničních souborů.


Přehled nejdůležitějších kulturních akcí v roce 2015

Níže uvedený přehled akcí a jejich termínů je orientační a vždy budou upřesněny v Aktualitách. Přehled je výsledkem dohody Kulturní komise při Zastupitelstvu obce Slup a jsou zveřejněny zejména akce konané ve spolupráci nebo s podporou obce Slup.