Obec Slup

Dnes je Saturday 10/01/16,
svátek má Igor

Aktuální počasí na Znojemsku

Meteorologická stanice Kuchařovice - oblačnost: 0/8, teplota: 15.4° C
Teplota:15.4° C
Oblačnost:jasno (0/8)
Vítr:1 m/s
1.10.2016 22 hod.
Předpověď počasí
Tlak vzduchu: 1012.4 hPa
Východ a západ slunce Východ: 06:55
Západ: 18:34
Nov, stáří měsíce: 15, další úplněk nastane 16.10. 6:06 Nov
Příští úplněk:
16.10. 6:06


Kultura v obci

Kulturní akce pořádá v obci především Klub matek ve Slupi při ČSŽ. Jedná se převážně o kulturní besídky a karnevaly, na kterých vystupují zejména děti zdejší . Školka nechybí přirozeně na řadě dalších akcí pořádaných obecním úřadem jako jsou Besedy se seniory a aktivity kolem prázdnin a svátků.

Řada kulturních a společenských akcí se váže na aktivity místních hasičů, fotbalový oddíl a myslivecké sdružení, které pořádá každoročně velice vyhledávaný ples.

Jelikož je obec Slup vinařskou obcí, tak místní vinaři pořádají v květnu Čulský košt vín. Tato akce spojená s taneční zábavou je nesoutěžní výstavou vín.

Bezesporu největší akcí jsou každoroční Slavnosti chleba konané ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně za podpory jihomoravského kraje. Jedná se o festival foklóru a lidových řemesel s řadou účinkujících včetně zahraničních souborů.


Přehled nejdůležitějších kulturních akcí v roce 2015

Níže uvedený přehled akcí a jejich termínů je orientační a vždy budou upřesněny v Aktualitách. Přehled je výsledkem dohody Kulturní komise při Zastupitelstvu obce Slup a jsou zveřejněny zejména akce konané ve spolupráci nebo s podporou obce Slup.