Obec Slup

Dnes je Wednesday 08/24/16,
svátek má Bartoloměj

Aktuální počasí na Znojemsku

Meteorologická stanice Kuchařovice - oblačnost: 4/8, teplota: 22.1° C
Teplota:22.1° C
Oblačnost:polojasno (4/8)
Vítr:2 m/s
24.8.2016 11 hod.
Předpověď počasí
Tlak vzduchu: 1025.9 hPa
Východ a západ slunce Východ: 06:01
Západ: 19:53
Poslední čtvrť, stáří měsíce: 6, další úplněk nastane 16.9. 21:21 Poslední čtvrť
Příští úplněk:
16.9. 21:21


Kultura v obci

Kulturní akce pořádá v obci především Klub matek ve Slupi při ČSŽ. Jedná se převážně o kulturní besídky a karnevaly, na kterých vystupují zejména děti zdejší . Školka nechybí přirozeně na řadě dalších akcí pořádaných obecním úřadem jako jsou Besedy se seniory a aktivity kolem prázdnin a svátků.

Řada kulturních a společenských akcí se váže na aktivity místních hasičů, fotbalový oddíl a myslivecké sdružení, které pořádá každoročně velice vyhledávaný ples.

Jelikož je obec Slup vinařskou obcí, tak místní vinaři pořádají v květnu Čulský košt vín. Tato akce spojená s taneční zábavou je nesoutěžní výstavou vín.

Bezesporu největší akcí jsou každoroční Slavnosti chleba konané ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně za podpory jihomoravského kraje. Jedná se o festival foklóru a lidových řemesel s řadou účinkujících včetně zahraničních souborů.


Přehled nejdůležitějších kulturních akcí v roce 2015

Níže uvedený přehled akcí a jejich termínů je orientační a vždy budou upřesněny v Aktualitách. Přehled je výsledkem dohody Kulturní komise při Zastupitelstvu obce Slup a jsou zveřejněny zejména akce konané ve spolupráci nebo s podporou obce Slup.