Obec Slup

Dnes je Wednesday 10/07/15,
svátek má Justýna

Aktuální počasí na Znojemsku

Meteorologická stanice Kuchařovice - oblačnost: 8/8, teplota: 12.7° C
Teplota:12.7° C
Oblačnost:zataženo (8/8)
Vítr:6 m/s
Srážky:0.7 mm/h
Déšť slabý trvalý
7.10.2015 11 hod.
Předpověď počasí
Tlak vzduchu: 1012.8 hPa
Východ a západ slunce Východ: 07:03
Západ: 18:23
Ubývající srpek, stáří měsíce: 9, další úplněk nastane 27.10. 13:13 Ubývající srpek
Příští úplněk:
27.10. 13:13


Kultura v obci

Kulturní akce pořádá v obci především Klub matek ve Slupi při ČSŽ. Jedná se převážně o kulturní besídky a karnevaly, na kterých vystupují zejména děti zdejší . Školka nechybí přirozeně na řadě dalších akcí pořádaných obecním úřadem jako jsou Besedy se seniory a aktivity kolem prázdnin a svátků.

Řada kulturních a společenských akcí se váže na aktivity místních hasičů, fotbalový oddíl a myslivecké sdružení, které pořádá každoročně velice vyhledávaný ples.

Jelikož je obec Slup vinařskou obcí, tak místní vinaři pořádají v květnu Čulský košt vín. Tato akce spojená s taneční zábavou je nesoutěžní výstavou vín.

Bezesporu největší akcí jsou každoroční Slavnosti chleba konané ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně za podpory jihomoravského kraje. Jedná se o festival foklóru a lidových řemesel s řadou účinkujících včetně zahraničních souborů.


Přehled nejdůležitějších kulturních akcí v roce 2015

Níže uvedený přehled akcí a jejich termínů je orientační a vždy budou upřesněny v Aktualitách. Přehled je výsledkem dohody Kulturní komise při Zastupitelstvu obce Slup a jsou zveřejněny zejména akce konané ve spolupráci nebo s podporou obce Slup.