Obec Slup

Dnes je Tuesday 01/21/20,
svátek má Běla
Informace o dotacích pro kotle a solární ohřev (08/14/15)

Podpora výměny kotlů za nové nízkoemisní a dotace solárního ohřevu


logo Operačního programu ŽP


Jihomoravský kraj v současné chvíli připravuje v rámci specifického cíle 2.1 prioritní osy 2 nového Operačního programu Životní prostředí projekt na tzv. kotlíkové dotace, jehož cílem bude snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji prostřednictvím výměny stávajících kotlů na pevná paliva za nové nízkoemisní zdroje.

Do roku 2018 kraj předpokládá výměnu min. 900 stávajících kotlů. Instalace nového zdroje vytápění může být spojena také s instalací solárně termických soustav pro přitápění nebo přípravu teplé vody a tzv. „mikro“ energetickými opatřeními (podrobnosti na stránkách JMK).

Odkaz na další informace >>>

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Rozhodnutí hejtmana JmK ve věci nebezpečí požárů (07/08/15)

ROZHODNUTÍ

hejtmana Jihomoravského kraje číslo 1/2015 ze dne 3. července 2015
O vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požáru

Podle ust. čl. 2 odst. 1 písm. a) a čl. 3 Nařízení Jihomoravského kraje č. 164/2004, kterým se stanoví podmínky zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru, a na základě návrhu ředitele Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje,

vyhlašuji pro celé území Jihomoravského kraje DOBU ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČÍ VZNIKU POŽÁRU


>>>Rozhodnutí hejtmana JmK ve věci nebezpečí požárů na celém území kraje - plné znění, dokument PDF
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Dlouhodobý výpadek elektřiny - BLACKOUT - informace (04/25/15)

Co je to BLACKOUT?

Za poruchu typu „BLACKOUT“ je považován neplánovaný rozpad elektrizační soustavy, postihující přerušením dodávky elektrické energie významnou část nebo celou Českou republiku, případně i okolní státy, které jsou součástí vzájemně propojené elektrizační soustavy. Obnovení dodávky energií po vzniku „BLACKOUT“ může trvat řádově hodiny až dny.

Jelikož tato situace je v dnešní době možnou hrozbou, Jihomoravský kraj vydal k tomuto metodiku. Naleznete ji v sekci Dokumenty / stáhněte si >>>

Dále jsou informace trvale dostupné v rubrice Obec SLUP / Důležité telefony a tísňové služby

Základní informace o přípravě na mimořádné události a krizové situace (vč. blackoutu) a žádoucím chování, pokud hrozba nastane, naleznete na Portálu krizového řízení pro Jihomoravský kraj www.krizport.cz.
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Informace obecního úřadu