Obec Slup

Dnes je Monday 04/06/20,
svátek má Vendula
Pozvánka na Hasičský ples v pátek 29.2.2008 (01/30/08)

Sbor dobrovolných hasičů Slup pořádá

v pátek dne 29.2.2008 v kulturním domě ve Slupi

Hasičský ples


Hraje skupina Klaxon. Začátek ve 20.00 hodin. Vstupné 80,-Kč. Bohatá tombola.

Srdečně zvou pořadatelé.


Statistika zásahů* (01/10/08)
Graf: Zásahy SDH Slup od roku 1998

Od roku 1998 vyjela jednotka slupských hasičů celkem k 93 požárům nebo technickým zásahům. V průměru se nejvícekrát se hasilo v prázdninových měsících, jak by každý čekal. Víc než obvykle se také vyjíždělo v měsících březnu a listopadu. A překvapivě nejvíce si hasiči odpočinuli v květnu.

Nejvíc zasahovala JSDH Slup ve svém územním obvodu, což jsou obce Slup, Oleksovičky, ale také obce Strachotice a Micmanice, jimž zajišťuje požární ochranu. Dále slupští hasiči bojovali proti ohni a živelným pohromám v převážně okolních vesnicích. Nejčastěji hasiči ze Slupi vyjeli k požáru suché trávy a slámy, a to 35x. Následuje 31 požárů bytů, domů, garáží a různých obchodů a skladů. 18x hasiči pomáhali při povodních nebo odstraňovali škody při ostatních rozmarech počasí. 5x svolávala siréna slupské hasiče k požáru automobilu nebo zemědělské techniky. Kromě ostatních požárů vyjeli hasiči dvakrát k planému poplachu.

Kromě zásahů u požárů a jiných technických výjezdů se slupští a ostatní hasiči z okresku č.20 připravují na námětových cvičeních. Ty se konají minimálně dvakrát ročně, jsou zaměřeny především na dálkovou dopravu vody. V loňském roce se poprvé konalo i noční námětové cvičení.

*Zásahy od ledna 1998 do června 2007

Jiří Slezák


Poslední hon Mysliveckého sdružení Slup v roce 2007 (12/18/07)

Poslední leč


V sobotu 14. prosince uspořádalo Myslivecké sdružení Slup hon na drobnou zvěř. Bylo uloveno 105 zajíců a 9 bažantů. Poslední leč, v myslivecké klubovně, mohla proto proběhnou k všeobecné spokojenosti.

Byl vyhlášen král honu s úlovkem 11 kusů a další “hříšníci”, kteří se provinili svojí mluvou, či skutky v průběhu lovu. Jeden z nich se dokonce odvolal k “vyššímu soudu” a proto musela porota na židle. Naštěstí se dál neodvolal. Kdo ví, jak by to dopadlo.


(foto obec Slup)
(FJ)


Obsah sekce Z činnosti spolků a organizací