Obec Slup

Dnes je Monday 06/01/20,
svátek má Laura
Hospoda na hřišti v novém kabátě (03/24/08)

„Nová“ hospoda na hřišti

Dne 8.– 9. 3.2008 se místní „mladá krev“ z SFK Slup pustila do vymalování hospody na hřišti. Hospoda je vymalována v klubových barvách, a vévodí ji nový znak SFK. Zároveň se svařovaly popraskané zábrany a prováděla se celková příprava areálu na jarní sezonu.

Kdo nevěří ať tam běží…

(foto i text Petr Řezníček ml.)

Požár slámy v obci Šatov (02/07/08)

Celkem tři jednotky požární ochrany(dále jen PO) se sjeli do obce Šatov. Likvidovali zde požár slámy v silážní jámě. Požár byl na krajské operační středisko Brno(dále jen KOIS Brno) nahlášen v časných ranních hodinách,přesněji v 3.44 hod.. Operační důstojník ihned uvědomil příslušné sbory,konkrétně HZS Znojmo,JSDH obce Šatov a naší jednotku SDHO Slup.

Předčasně se rozdrnčel budík hasičům ze Slupi – v podobě běsnící místní rozhlasové sirény. S domněním, že se jedná o mimořádnou situaci (dále jen MU) v naší obci vyběhlo 12 členů naší zásahové jednotky k hasičské zbrojnici. Opak byl ale pravdou. Díky centralizaci okresních operačních systémů v jeden krajský se stalo (a v budoucnu tomu nebude jinak, pokud si nezažádáme o změnu vyhlašování poplachů), že poplach byl vyhlášen místní rozhlasovou sirénou. O pár minut později už všichni seděli v zásahových vozidlech. Jednotka vyjela se dvěma vozidly CAS,konkrétně s CAS32 T148 a s CAS25 Š706 RTHP. Po příjezdu na místo požáru už zde vykonávaly hasební práce HZS Znojmo s technikou CAS32 T815 a CAS24 MAN a místní jednotka SDH Šatov s technikou DA12 A30 „skřiňovka“. Nasazeny byly nejprve 2 „C“ proudy a po našem příjezdu tři. Hořela tři roky stará sláma uskladněná v silážní jámě o rozměrech cca. 15x10x4. Jelikož ohniska požárů se nacházela v dolních částech hromady, bylo potřeba většinu přemístit a důkladně prolít vodou. Proto byl přivolán nakladač tzv. „Hon“, aby slámu přemístil na jiné místo. Tam už byla dle domluvy naše jednotka a slámu jedním „C“ proudem dohašovala. Menší problémy hasičům přidělávala teplota vzduchu pod bodem mrazu,která se zastavila na -5-ti °C. Namrzlé cesty dělaly některým zasahujícím problémy, ale vše se obešlo bez zranění. Požár byl takřka za pár minut lokalizován, zřejmě protože byl brzy zpozorován. Takže největší práci nám dalo postupné rozebrání a dohašování skrytých ohnisek.To se hasičům kolem šesté hodiny ranní povedlo a krátce po šesté byla většina naší jednotky z místa zásahu odvolána a poslána zpět na základnu. Na místě poté zůstala jen místní dobrovolná jednotka a chvíli také část družstva naši jednotky o početním stavu 1+2 s technikou CAS32 T148. Zásah byl tedy zcela ukončen v dopoledních hodinách. Příčinou požáru bylo úmyslné založení. Pachatel byl hned na to dopaden a předám příslušným orgánům. Čin, kterým se proti zákonům pachatel provinil bude zřejmě brán jako přestupek.

V roce 2008 je to již druhý výjezd naší jednotky. Poprvé naši hasiči vyjeli 5. ledna k technickému zásahu do obce Oleksovičky.

Autor článku Jaroslav Tomaštík ml.

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Dětský karneval (02/05/08)

Dne 02.02.2008 se uskutečnil v kulturním domě za velké účastí dětí karneval. Král se svojí chotí zde uvítal své poddané v překrásných maskách. Královská rodina pozvala kejklíře zvané Kamarádi, až z dalekého Brna, kteří úspěšně bavili všechny přítomné po celou dobu.

Tímto král i královna děkují všem, kteří se přišli pobavit a těší se na další karneval a Vaši přítomnost. Děkuje též maminkám, které se převlékli do karnevalových masek a tím pomohly k vytvoření lepší atmosféry a celkové zábavy.

Michaela Ferancová


Obsah sekce Z činnosti spolků a organizací