Obec Slup

Dnes je Monday 04/06/20,
svátek má Vendula
Karneval a divadlo v dubnu 2014 (05/19/14)

Dvě kulturní akce Klubu matek ze Slupi

(omlouváme se za pozdní vložení článku a galerie)

Klub matek ze Slupi pořádal v sobotu 5. dubna 2014 v 15 hodin KARNEVAL pro děti a v 19 hodin divadlo pro dospělé.

Děti si odnesly z karnevalu nejen dobrou náladu, ale i mnoho zážitků, pomalované obličeje a plno sladkostí.Odpoledne se všem líbilo a večerní divadlo, kde vystupovala i herečka Jitka Sedláčková, také.

Za účast dětí i dospělých děkuje Klub matek ze Slupi.


(Foto: Zdeněk Dvořák)

Návštěva mladých hasičů a dětí u myslivců (05/13/14)

Návštěva u myslivců

Dne  19. 4. 2014 mladí hasiči spolu s dalšími dětmi ze Slupi navštívili slupské myslivce. Ti si pro děti připravili velmi bohatý program.

První část akce začala v myslivecké klubovně, kde nás myslivci seznámili se svou prací a popsali nám vystavené paroží, vysvětlili vlastnosti některých loveckých psů, předvedli lovecké střelné zbraně a nesměl chybět ani myslivecký zákoník. Po zodpovězení několika dotazů, všichni nastoupili do přistavené maringotky a jeli jsme do lesa. Zde nám myslivci popsali, jak se starají o zvěř. Ukázali nám krmelce, zásypy nebo stojany na kamennou sůl. V praxi nám se svými psy předvedli vyhledávání zvěře.

Nakonec jsme navštívili i mysliveckou střelnici. Na střelnici jsme viděli střelbu na asfaltové holuby a děti stříleli na terče ze vzduchovky starší pak z malorážky. Jako občerstvení byly připraveny špekáčky k opečení. Na závěr odpoledne přijeli slupští hasiči hasit ,,nenahlášený oheň´´. Děti si nakonec vyzkoušeli i hašení pomocí lafety z nástavby hasičské cisterny.

Foto a text Jiří Slezák


Pálení čarodějnic - ohlédnutí (05/22/13)

V úterý 30.04.2013 uspořádal Klub Matek a SDH Slup na místním hřišti PÁLENÍ ČARODĚJNIC.

Průvod čarodějek a čarodějů se vydal krátce po 19 hodině od autobusové zastávky na hřiště, kde byla připravená vatra a občerstvení. Na děti, které šly v průvodu čekala sladká odměna.

Byl připraveno i malé ohniště, na kterém si mohly děti i dospělí opéct špekáčky. Počasí se vydařilo a zábava trvala do časných ranních hodin. Pořadatelé děkuji všem, kteří se zúčastnili a těší se na příští rok.

Poděkování patří také: Pohostinství Černaiová a Smíšené zboží Jitka Sobotková za sponzorské dary pro děti.

SDH Slup a Klub Matek


Obsah sekce Z činnosti spolků a organizací