Obec Slup

Dnes je Friday 02/21/20,
svátek má Lenka
Slavnosti chleba  2007 - ohlédnutí za úspěšnou akcí (09/10/07)
Slavnosti chleba 2007 jsou minulostí..

.

Těšíme se na příští ročník 2008
Poděkování všem,
za účast při letošním ročníku Slavností chleba, které neodradilo počasí a navštívili naši obec. Poděkování všem účinkujícím, organizátorům, pořadatelům a sponzorům, bez nichž by podobná akce nebyla realizovatelná.

V krátkém zhodnocení letošního ročníku, kdy vystoupilo 15 souborů, bych vyzvedl zejména tradiční bezchybnou organizaci a profesionalitu podání celého projektu. Naše obec ožila a doslova celá žila folklórem a duchem slavností. To, že se ve stejný den konaly v obci hody a že slupská krojovaná chasa vystoupila na pódiu způsobilo propojení folklórních prvků s dnešní vesnickou realitou a vztahem ke kultuře našich předků.Více Vám napoví fotografie jednak pod tímto článkem a rovněž v článku o hodech v obci.

Nesmíme však zapomenout na velkolepý program technického muzea, kde mimo v areálu stojící dominantu vodního mlýna, nabízející nepřetržitou prohlídku interiérů, dýchaly zašlé časy ze všech stran. Od historických motorových vozidel a ukázky řemesel až po dobové oblečení přítomných, včetně nepřehlédnutelné brněnské četnické pátračky, budící respekt dávno již neznámý.

Prodejní stánky nabízely spoustu drobných předmětů, které jistě jsou mnohým upomínkou na letošní ročník a samozřejmě kulinářské speciality a nápoje, včetně nezbytného burčáku, který do naší vinařské oblasti přirozeně patří.

Závěrem nezbývá než pozvat Všechny na příští ročník a budeme rádi, pokud zazní pod tímto článkem i Vaše názory.

Ing. František Jeleček, starosta obce Slup


(foto Jindřich Hujňák)
Fotografie budou k dispozici na OÚ Slup a rovněž budou předány Technickému muzeu v Brně. Z průběhu uvedené akce bude rovněž k dispozici dokument na DVD.
Bližší informace budou sděleny
Počet názorů na článek: 1 Zobrazit názory Přidat názor

SLAVNOSTI CHLEBA - festival nejen folkloru - III. ročník (08/30/07)

SLAVNOSTI CHLEBAV sobotu 8.září 2007 proběhne  třetí ročník tradičních Slavností chleba. V hlavním programu vystoupí  folklorní soubory z regionu jižní Moravy, Slovenska a Rakouska a národnostních menšin žijících na území Jihomoravského kraje. Slavnosti proběhnou v  přírodním amfiteátru u Národní kulturní památky – Vodního mlýna ve Slupi.

Hlavní program bude doplněn o ukázky tradičních lidových řemesel a dále o možnost shlédnutí řady  historických vozidel ze sbírek Technického muzea v Brně i soukromých sběratelů. Pro zájemce ze Znojma a blízkého okolí je zajištěna, v rámci předváděcích jízd, celodenní doprava historickými autobusy Technického muzea v Brně.

V průběhu slavností bude zajištěna i kyvadlová autobusová doprava mezi Slupí a Šatovem s možností návštěvy pěchotního srubu Zahrada. I ve Slupi mohou zájemci navštívit objekt lehkého opevnění vz. 37, A - 160, tak zvaný "řopík" s původní zbrojí z roku 1938. Celá akce bude večer zakončena hodovou zábavou.

Zveme Vás na setkání s přáteli  v příjemném prostředí s hodnotným kulturním prožitkem. Slavnosti chleba 2007 se konají pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Stanislava Juránka. Akce je zařazena v programu DF Evropské Unie
Ing. F. Jeleček
starosta obce Slup
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Pozvánka na Slavnosti chleba ve Slupi, Sobota 8. září 2007 (21.8.2007)

Počet názorů na článek: 2 Zobrazit názory Přidat názor

Obsah sekce Události v obci