Obec Slup

Dnes je Tuesday 01/28/20,
svátek má Otýlie
Posezení s důchodci v obci Slup (04/01/09)

Posezení s důchodci

V sobotu 28.03.2009 uspořádal Obecní úřad ve Slupi posezení s důchodci. Paní učitelky z místní Mateřské školy si připravily s dětmi malé vystoupení. Děti zde zatančily, zazpívaly, přednesly básničky a vytvořily příjemnou atmosféru.

Poděkování patří nejen učitelkám, ale i dětem za to, že zvládly tak pěkný a dlouhý program.


(foto obec Slup)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Naše obec se účastní projektu ČRo Brno (03/31/09)

Moravská rodina

Český rozhlas Brno slaví letos 85 let svého vysílání – a slaví jej mimo jiné i putováním po vybraných 85 obcích Jihomoravského a Zlínského kraje. Až do 26.6. 2009 každý všední den představuje posluchačům jednu obec.

Projekt nese název Moravská rodina a informuje nejen o místopisu, historii či zajímavostech, ale dává především slovo lidem, místním zastupitelům, kronikářům, zástupcům spolků, učitelkám a učitelům, ale i dětem navštívených obcí. 

Dalším cílem projektu je také poukázat na muzikálnost obyvatel Jihomoravského a Zlínského kraje a představit veřejnosti především rodiny z obcí, které se věnují muzicírování. Nejde o profesionální hudebníky, naopak, Moravská rodina chce dát prostor nadšeným amatérům. Po nashromáždění zpívání z jednotlivých účastnických míst Český rozhlas Brno vyhlásí anketu o nejlepší zúčastněné rodiny či zpěváčky. Ale to bude až na podzim.

V rámci projektu Český rozhlas Brno zavítá i k nám, a to 8. dubna 2009. Český rozhlas Brno lze poslouchat na frekvencích FM 97,3 a 106,5.

Český rozhlas Brno – Moravská rodina

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Dvě výročí v obci - ohlédnutí (09/25/08)

OSLAVA 105. VÝROČÍ HASIČSKÉHO SBORU

znak SDH

a

780. VÝROČÍ OBCE SLUP

se uskutečnila v sobotu 20. září 2008 na hřišti SFK Slup

V sobotu 20. září oslavila obec výročí 780 let . V listině padělané ve 12. století je prvně Slup zmíněna k roku 1046 .V pravé listině se však mluví o Slupi až roku 1228. Od roku 1860 je pak obec povýšena na městečko ( městys ). Obec má bohatou historii a je třeba do ní zapsat i ty, kteří se v posledním období zasadili o její vzestup, ať jako čelní představitelé, či jako občané, kteří se podíleli na udržení tradic, kultury, sportu, nebo přispěli nezištnou prací k jejímu rozvoji.

Zároveň s výročím obce slavil 105. výročí od svého vzniku i Sbor dobrovolných hasičů. Od roku 1994, kdy sbor získal první automobil, se odehrála řada významných vývojových změn, které vedly až k dosažení současného stavu. Mimo řádné výstroje a výzbroje má zásahová jednotka k dispozici tři požární automobily, A31 CAS8, CAS32-T148 a CAS32-T 815. Výborné výsledky trvale dosahují hasiči i v oblasti požárních sportů. Pro obec se 420 občany jsou hasiči tou nejlepší vizitkou.

I přes nepřízeň počasí proběhly slavnosti podle programu. V jeho úvodu svedly hasičské sbory okrsku boj o dosažení nejlepšího času v požárním útoku. Slupští hasiči postavili čtyři družstva, představili se nejen senioři, ale i družstvo chlapců a dívek. Po vyhlášení výsledků došlo k ocenění zasloužilých občanů a členů Sboru dobrovolných hasičů. Dále pak proběhly ukázky bojových umění a výcviku psů. V závěru odpoledne byla vysvěcena požární vozidla. Večer proběhla v kulturním domě taneční zábava v jejímž průběhu byl odpálen, na volném prostranství, slavnostní ohňostroj.

Obec, která se umí bavit, žije. Ať ji to dlouho vydrží.

Ing. František Jeleček
starosta obce Slup


(foto H-ELECTRONIC)

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Události v obci