Obec Slup

Dnes je Thursday 01/23/20,
svátek má Zdeněk
Velký slet v obci Slup - ohlédnutí (05/03/09)

Pálení čarodějnic 2009

carodka v cule

Pro nepřízeň počasí se ČARODĚJNICKÝ REJ konal v sobotu 02.05.2009. Sešlo se 13 čarodějnic a 2 čarodějové.

Tímto začal první ročník Čarodějnického reje ve Slupi s průvodem v maskách. Každé z dětí, které přišlo v masce, bylo odměněno malou sladkostí.

Místní organizace, které uspořádaly tuto akci doufají, že se příští rok sejde více čarodějnic a čarodějů.

Ale i tak se tento večer skvěle vydařil
a děkujeme všem za přípravu i účast.


(foto obec Slup)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Posezení s důchodci v obci Slup (04/01/09)

Posezení s důchodci

V sobotu 28.03.2009 uspořádal Obecní úřad ve Slupi posezení s důchodci. Paní učitelky z místní Mateřské školy si připravily s dětmi malé vystoupení. Děti zde zatančily, zazpívaly, přednesly básničky a vytvořily příjemnou atmosféru.

Poděkování patří nejen učitelkám, ale i dětem za to, že zvládly tak pěkný a dlouhý program.


(foto obec Slup)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Naše obec se účastní projektu ČRo Brno (03/31/09)

Moravská rodina

Český rozhlas Brno slaví letos 85 let svého vysílání – a slaví jej mimo jiné i putováním po vybraných 85 obcích Jihomoravského a Zlínského kraje. Až do 26.6. 2009 každý všední den představuje posluchačům jednu obec.

Projekt nese název Moravská rodina a informuje nejen o místopisu, historii či zajímavostech, ale dává především slovo lidem, místním zastupitelům, kronikářům, zástupcům spolků, učitelkám a učitelům, ale i dětem navštívených obcí. 

Dalším cílem projektu je také poukázat na muzikálnost obyvatel Jihomoravského a Zlínského kraje a představit veřejnosti především rodiny z obcí, které se věnují muzicírování. Nejde o profesionální hudebníky, naopak, Moravská rodina chce dát prostor nadšeným amatérům. Po nashromáždění zpívání z jednotlivých účastnických míst Český rozhlas Brno vyhlásí anketu o nejlepší zúčastněné rodiny či zpěváčky. Ale to bude až na podzim.

V rámci projektu Český rozhlas Brno zavítá i k nám, a to 8. dubna 2009. Český rozhlas Brno lze poslouchat na frekvencích FM 97,3 a 106,5.

Český rozhlas Brno – Moravská rodina

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Události v obci