Obec Slup

Dnes je Tuesday 07/14/20,
svátek má Karolína
Myslivecký ples - ohlédnutí (01/13/11)

Myslivecký ples 2011

V sobotu 15.ledna 2011 uspořádalo Myslivecké sdružení Slup v kulturním domě ve Slupi, svůj tradiční myslivecký ples.

K tanci a poslechu hrála hudební skupina Grif 05 z Brna. Akce se vydařila i přes poněkud menší účast, způsobenou souběhem plesů v okolí.

Děkujeme za účast.

(foto H-ELECTRONIC)

Kostel Jména Panny Marie ve Slupi již v plné kráse. (12/08/10)

Kostelní věž je opět dominantou

V úterý 7.12.2010 byla opětně instalována lucerna věže kostela ve Slupi. Montáž proběhla zdárně a věž se opětně stala nepřehlédnutelnou dominantou Slupi.

Dík patří především pracovníkům, kteří se na opravě podíleli a všem, kteří finančně přispěli na její opravu. Samotná montáž proběhla za velkého zájmu obyvatel Slupi a osazení finální části lucerny odměnili přihlížející potleskem.


(foto obec Slup)

Posvěcen kříž a artifakty rekonstruované věže (12/06/10)

Poselství dalším generacím se vrací do věže kostela

V neděli 5.12.2010 byl při mši svaté v kostele Jména Panny Marie ve Slupi posvěcen renovovaný kříž a makovice kostelní věže. Bylo vzpomenuto všech, kteří se podíleli na opravě věže, či finančně přispěli.

Přítomní občané měli možnost shlédnout předměty a dokumenty, které byly nalezeny v sejmutých pouzdrech, stejně jako fotografie z průběhu oprav. Dále si mohli prohlédnout dokumenty, které budou vloženy do pouzder jako poselství dalším generacím. Bylo možné se taktéž podepsat do listiny, která bude součástí vložených dokumentů.

Podle informace bude opravená lucerna navrácena na kostelní věž v úterý 7.12.2010. Podmínkou je příznivé počasí.


(foto obec Slup)

Obsah sekce Události v obci