Obec Slup

Dnes je Tuesday 07/14/20,
svátek má Karolína
Beseda s důchodci (03/30/12)

V sobotu 17.03.2012 uspořádala Obec Slup - Besedu s důchodci. Děti z místní Mateřské školy zde měly krátké vystoupení. Zatančily a přednesly spoustu básniček, které se ve školce naučily. Po jejich vystoupení, začala volná zábava. K poslechu, ale i k tanci hrála harmonika a všichni se příjemně bavili.


Tříkrálová sbírka 2012 (01/08/12)

Tříkrálová sbírka 2012

V sobotu 7.ledna 2012 proběhla v obci Slup-Oleksovičky Tříkrálová sbírka. Poděkování patří všem koledníkům, kteří se ochotně zapojili dobrovolně do sbírky, ale i těm, kteří přispěli nejen finanční částkou, ale i malým občerstvením pro koledníky.


(foto obec Slup)

Jaké byly letošní hody? (09/18/11)

Hody 2011

Tak máme za sebou Slavnosti chleba, akci která se kryje s termínem hodů ve Slupi a která učiní z obce trojnásobnou vesnici. Počasí vyšlo, nálada byla výborná - byl to dobrý ročník

Nyní, s odstupem času, po vystřízlivění ze Znojemského vinobraní a jiných aktivit ke kterým vybízely pěkné podzimní dny, je třeba se krátce vrátit k tomu jak probíhala zejména hodová zábava.

Slovy a fotografiemi Petra Řezníčka si připomenete právě tyto okamžiky a účinkování chasy během celého dne připomenou snímky pořízené při letošních Slavnostech chleba.


Slupská (nebo také Čulská) chasa, si letos připravila pro návštěvníky krojované hodové zábavy hned dvě překvapení. Prvním byla výzdoba sálu, která se skládala z přírodních materiálů nasbíraných v okolí obce, a tím tak korespondovala i se Slavnostmi chleba, které probíhaly v obci v průběhu dne.

Překvapení druhé byl půlnoční taneček sestavený z moderních tanečních i vymyšlených prvků. Chasa tak chtěla navázat na loňské hody, na kterých toto půlnoční překvapení bylo předvedeno poprvé.

Hodová zábava začala ve 20:00 hod. a během první půl hodiny se museli do sálu přinést další stoly a židle, protože účast návštěvníků byla větší než je normální kapacita sálu. První hodový taneček začal zhruba ve 21:00 hod. a druhý pak ve 23:00 hod. K poslechu a tanci hrála již tradičně kapela Free Band, což je známka zaručené kvality a zábavy. Nálada v sále byla skvělá, parket byl neustále zaplněn a chasa zvládla odtancovat všechny tři připravené a tvrdě natrénované tanečky na výbornou.

Příští rok se můžete těšit na další novinky, které si pro Vás krojovaná slupská chasa zase připraví.


(foto Petr Řezníček a Zdeněk Hujňák)
Další fotografie z webu Slavností chleba >>>


Obsah sekce Události v obci