Obec Slup

Dnes je Tuesday 07/07/20,
svátek má Bohuslava
Pálení čarodějnic 2014 (05/13/14)

Čarodějnice 2014

Ve středu 30.dubna 2014 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Slup ve spolupráci s Klubem matek tradiční pálení čarodějnic.

Čarodějky a čarodějové se svými doprovody se sešly v 19 hodin u autobusové zastávky a společně se vydaly na průvod přes obec na hřiště, kde byla připravená vatra. Děti byly za své převleky čarodějnic a čarodějů odměněny sladkostmi.

Občerstvení bylo zajištěno pro všechny a byl připraven i malý ohýnek na opékání buřtů. Počasí přálo a tak se večer vydařil a všem se líbil.

SDH a Klub matek Slup děkuje za početnou účast

Foto: Zdeněk Dvořák


Setkání se seniory (03/31/14)

V sobotu 22.března 2014 pořádala obec Slup BESEDU S DŮCHODCI, na které vystoupily děti z místní Mateřské školy.


(foto obec Slup)

Masopust ve Slupi a Oleksovičkách 2014 - ohlédnutí (03/25/14)

Masopust 2014

V sobotu 8.března uspořádal Sbor dobrovolných hasičů ze Slupi TRADIČNÍ MASOPUST. Ráno kolem deváté hodiny se sešli dobrovolníci, kteří vyrazili průvodem po obci Slup a do místní části Oleksovičky. Za zvuku harmoniky obešli každý dům, aby občany pozvaly na večerní zábavu. Den se vydařil, protože bylo krásné teplé počasí.Zejména děti si průvod skvěle užily. Lidé se usmívali a nechybělo občerstvení v podobě chlebíčků, oček, řízků, koblížků, božích milostí, víno, slivovička a spoustu dalších dobrot.

Večer se pokračovalo v kulturním domě, kde hrála skupina Klaxon, nechyběla ani tombola a dobrá nálada. Děkujeme všem zúčastněným a organizátorům a pořadatelům SDH SLUP.

(foto tři autoři z obce Slup)

Obsah sekce Události v obci