Obec Slup

Dnes je Thursday 05/28/20,
svátek má Vilém
Mikulášská besídka pro děti 2014 - ohlédnutí (12/08/14)

Mikuláš a Vánoce ve Slupi

V sobotu 30.11.2014 pořádal Klub matek ze Slupi, Mikulášskou besídku pro děti. Děti si mohly vyrobit malý stromeček, potom přišel Mikuláš se svojí družinou, aby dětem nadělil dárečky a po rozdání balíčků zahrálo Národní Dobšické divadlo pohádku O Bublifukovi.

Po skončení besídky se všichni přesunuli před Mateřskou školu, kde byl rozsvícen Vánoční strom. Pan starosta Ing. Jiří Slezák pronesl pár slov, poté Jáhen Daniel požehnal Vánočnímu stromu a na závěr děti ze školky zazpívaly koledy.

Občerstvení bylo zajištěno po celou dobu, vzduchem se nesla vůně svařeného vína, punče i čaje. K zakousnutí bylo nejen vánoční cukroví, ale i různé druhy sýrů, párek v rohlíku a grilovaná krkovička. První adventní den se vydařil a všichni se pěkně bavili.

Děkujeme všem zůčastněným a Přejeme pohodové svátky.

Klub Matek


(foto: Zdeněk Dvořák)

Padesát let fotbalu ve Slupi (06/30/14)

Oslavy fotbalového výročí

V sobotu 21.června 2014 se na hřišti ve Slupi uskutečnily oslavy 50.let od založení fotbalového klubu. Před slavnostním zahájením celé akce probíhaly na hřišti dovednostní fotbalové soutěže pro mládež. Ve 14 hodin proběhlo za účasti mnohých bývalých i současných funkcionářů zahájení oslav.

Po slavnostním zahájení, byli oceněni bývalí i současní členové fotbalového klubu za jejich práci a některým byli předány upomínkové trofeje k jejich životnímu jubileu. Poté, se sehrály dva přátelské zápasy mezi SFK Slup A : IE Znojmo a Staré gardy Slup : bývalý dorost RH Znojmo.

Po utkáních pokračovala volná zábava při hudbě a tanci. Pro návštěvníky oslav byly přichystány panely s historickými fotografiemi a dalšími zajímavými informacemi o historii fotbalového klubu. Při této příležitosti oslav vznikla brožura, která představuje 50.let fotbalové historie ve Slupi.


Děkujeme všem příznivcům za účast.

Řezníček PetrNoc v knihovně (06/26/14)

Celé Česko čte dětem

V pátek 13.6.2014 se naše knihovna opět zapojila do projektu „Celé Česko čte dětem“, abychom společně strávili noc v knihovně.

Malým čtenářům četl pan starosta Ing. František Jeleček a naši dobrovolní hasiči seznámili děti s požární technikou.

Večer starší děti zahrály kamarádům pohádku a přečetlo se mnoho zajímavých příběhů , při kterých se nám všem dobře usínalo a již se těšíme na další ročník

.
(foto obec Slup)

Obsah sekce Události v obci