Obec Slup

Dnes je Tuesday 07/07/20,
svátek má Bohuslava
Ohlédnutí za vánočním jarmarkem (12/30/14)

Prosincový jarmark 2014

V sobotu 13 a v neděli 14. prosince 2014 pořádal Klub matek ze Slupi Čulský jarmark. Návštěvnící měli možnost si zakoupit různé zboží a užít společné vánoční atmosféry. Děti si mohly vyzkoušet zdobení perníčku, vyrobit si stromeček a nebo udělat a nazdobit věneček.

Akce se vydařila, jediné co mrzí organizátory je nízká účast místních občanů. Věřme, že navštívení vlastního jarmarku se v budoucnu stane příjemnou akcí, kde nakupování a setkávání se bude mít potřebný slavnostní rámec a nedostane přednost nakupování v městských supermarketech.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili jako prodejci, ale i těm, kteří si udělali čas a přišli se letos alespoň podívat. Děkujeme, že se snažíte spolu s námi aby ve Slupi něco dělo.

Klub matek ze Slupi přeje šťastný nový rok 2015

(Foto: Zdeněk Dvořák)

(galerie rozšířena ze 40 na 68 ks fotografií dne 3.1.2015)

Mikulášská besídka pro děti 2014 - ohlédnutí (12/08/14)

Mikuláš a Vánoce ve Slupi

V sobotu 30.11.2014 pořádal Klub matek ze Slupi, Mikulášskou besídku pro děti. Děti si mohly vyrobit malý stromeček, potom přišel Mikuláš se svojí družinou, aby dětem nadělil dárečky a po rozdání balíčků zahrálo Národní Dobšické divadlo pohádku O Bublifukovi.

Po skončení besídky se všichni přesunuli před Mateřskou školu, kde byl rozsvícen Vánoční strom. Pan starosta Ing. Jiří Slezák pronesl pár slov, poté Jáhen Daniel požehnal Vánočnímu stromu a na závěr děti ze školky zazpívaly koledy.

Občerstvení bylo zajištěno po celou dobu, vzduchem se nesla vůně svařeného vína, punče i čaje. K zakousnutí bylo nejen vánoční cukroví, ale i různé druhy sýrů, párek v rohlíku a grilovaná krkovička. První adventní den se vydařil a všichni se pěkně bavili.

Děkujeme všem zůčastněným a Přejeme pohodové svátky.

Klub Matek


(foto: Zdeněk Dvořák)

Padesát let fotbalu ve Slupi (06/30/14)

Oslavy fotbalového výročí

V sobotu 21.června 2014 se na hřišti ve Slupi uskutečnily oslavy 50.let od založení fotbalového klubu. Před slavnostním zahájením celé akce probíhaly na hřišti dovednostní fotbalové soutěže pro mládež. Ve 14 hodin proběhlo za účasti mnohých bývalých i současných funkcionářů zahájení oslav.

Po slavnostním zahájení, byli oceněni bývalí i současní členové fotbalového klubu za jejich práci a některým byli předány upomínkové trofeje k jejich životnímu jubileu. Poté, se sehrály dva přátelské zápasy mezi SFK Slup A : IE Znojmo a Staré gardy Slup : bývalý dorost RH Znojmo.

Po utkáních pokračovala volná zábava při hudbě a tanci. Pro návštěvníky oslav byly přichystány panely s historickými fotografiemi a dalšími zajímavými informacemi o historii fotbalového klubu. Při této příležitosti oslav vznikla brožura, která představuje 50.let fotbalové historie ve Slupi.


Děkujeme všem příznivcům za účast.

Řezníček PetrObsah sekce Události v obci