Obec Slup

Dnes je Monday 04/06/20,
svátek má Vendula
Tradiční myslivecký ples ve Slupi 2015 je minulostí (01/18/15)

Tradiční myslivecký ples 2015

Myslivecké sdružení Slup uspořádalo v sobotu 17.1.2015 v kulturním domě ve Slupi myslivecký ples. Tradičně bylo vyprodáno, dobrá nálada, k tanci a poslechu hrála již po čtvrté hudební skupina Modul.

Výborný guláš opět nechyběl a bohatá tombola lákala přítomné ke koupi losů. Po vyzvednutí výher a vydražení kance dobrá nálada a zábava pokračovala do pozdních nočních hodin.
Skvělá organizace doporovázející tuto každoroční akci a dobrá zábava v příjemném domácím prostředí, kde nechyběla vína a kulinářské speciality místních obyvatel, činí tento ples pocitově přátelským, bez povinné komerčnosti organizátorů a prodejců služeb.

Poděkování patří i pohostinství, které zajistilo nezbytný pitný režim v příjemných cenách.

Kdo tam nebyl, ať nezaváhá příště!

Za Vaši návštěvu děkují organizátoři !

(foto H-ELECTRONIC)

Tříkrálová sbírka proběhla (01/11/15)

Tříkrálová sbírka 2015

Tři králové 2015 - sbírkaV sobotu 10.ledna 2015 se konala, tak jako na mnoha místech, Tříkrálová sbírka. Uspořádal ji pan farář Jindřich Čoupek ve spolupráci s Klubem matek.

Dvanáct dětí ze Slupi se rozdělilo do čtyř skupinek. Každá skupinka společně s jedním dospělým se vydali po obci Slup a Oleksovičky. Počasí vyšlo, nabylo zima a tak jejich užitečná procházka byla i jim příjemná.

Děkujeme všem, kteří přispěli.


Ohlédnutí za vánočním jarmarkem (12/30/14)

Prosincový jarmark 2014

V sobotu 13 a v neděli 14. prosince 2014 pořádal Klub matek ze Slupi Čulský jarmark. Návštěvnící měli možnost si zakoupit různé zboží a užít společné vánoční atmosféry. Děti si mohly vyzkoušet zdobení perníčku, vyrobit si stromeček a nebo udělat a nazdobit věneček.

Akce se vydařila, jediné co mrzí organizátory je nízká účast místních občanů. Věřme, že navštívení vlastního jarmarku se v budoucnu stane příjemnou akcí, kde nakupování a setkávání se bude mít potřebný slavnostní rámec a nedostane přednost nakupování v městských supermarketech.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili jako prodejci, ale i těm, kteří si udělali čas a přišli se letos alespoň podívat. Děkujeme, že se snažíte spolu s námi aby ve Slupi něco dělo.

Klub matek ze Slupi přeje šťastný nový rok 2015

(Foto: Zdeněk Dvořák)

(galerie rozšířena ze 40 na 68 ks fotografií dne 3.1.2015)

Obsah sekce Události v obci