Obec Slup

Dnes je Thursday 04/02/20,
svátek má Erika
Tříkrálová sbírka proběhla (01/11/15)

Tříkrálová sbírka 2015

Tři králové 2015 - sbírkaV sobotu 10.ledna 2015 se konala, tak jako na mnoha místech, Tříkrálová sbírka. Uspořádal ji pan farář Jindřich Čoupek ve spolupráci s Klubem matek.

Dvanáct dětí ze Slupi se rozdělilo do čtyř skupinek. Každá skupinka společně s jedním dospělým se vydali po obci Slup a Oleksovičky. Počasí vyšlo, nabylo zima a tak jejich užitečná procházka byla i jim příjemná.

Děkujeme všem, kteří přispěli.


Ohlédnutí za vánočním jarmarkem (12/30/14)

Prosincový jarmark 2014

V sobotu 13 a v neděli 14. prosince 2014 pořádal Klub matek ze Slupi Čulský jarmark. Návštěvnící měli možnost si zakoupit různé zboží a užít společné vánoční atmosféry. Děti si mohly vyzkoušet zdobení perníčku, vyrobit si stromeček a nebo udělat a nazdobit věneček.

Akce se vydařila, jediné co mrzí organizátory je nízká účast místních občanů. Věřme, že navštívení vlastního jarmarku se v budoucnu stane příjemnou akcí, kde nakupování a setkávání se bude mít potřebný slavnostní rámec a nedostane přednost nakupování v městských supermarketech.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili jako prodejci, ale i těm, kteří si udělali čas a přišli se letos alespoň podívat. Děkujeme, že se snažíte spolu s námi aby ve Slupi něco dělo.

Klub matek ze Slupi přeje šťastný nový rok 2015

(Foto: Zdeněk Dvořák)

(galerie rozšířena ze 40 na 68 ks fotografií dne 3.1.2015)

Mikulášská besídka pro děti 2014 - ohlédnutí (12/08/14)

Mikuláš a Vánoce ve Slupi

V sobotu 30.11.2014 pořádal Klub matek ze Slupi, Mikulášskou besídku pro děti. Děti si mohly vyrobit malý stromeček, potom přišel Mikuláš se svojí družinou, aby dětem nadělil dárečky a po rozdání balíčků zahrálo Národní Dobšické divadlo pohádku O Bublifukovi.

Po skončení besídky se všichni přesunuli před Mateřskou školu, kde byl rozsvícen Vánoční strom. Pan starosta Ing. Jiří Slezák pronesl pár slov, poté Jáhen Daniel požehnal Vánočnímu stromu a na závěr děti ze školky zazpívaly koledy.

Občerstvení bylo zajištěno po celou dobu, vzduchem se nesla vůně svařeného vína, punče i čaje. K zakousnutí bylo nejen vánoční cukroví, ale i různé druhy sýrů, párek v rohlíku a grilovaná krkovička. První adventní den se vydařil a všichni se pěkně bavili.

Děkujeme všem zůčastněným a Přejeme pohodové svátky.

Klub Matek


(foto: Zdeněk Dvořák)

Obsah sekce Události v obci