Obec Slup

Dnes je Tuesday 01/28/20,
svátek má Otýlie
SLAVNOSTI CHLEBA 2014 - XI. ročník,  5. září 2015 jsou minulostí (09/07/15)

SLAVNOSTI CHLEBA 2015

XI. ročník, 5. září 2015

Bohatý kulturní program a pěkné počasí přilákalo na XI. ročník Slavností chleba 11 krát více lidí než ve Slupi bydlí.

Na jevišti v průběhu dne vystoupilo celkem čtrnáct souborů, z toho jeden ze Slovenska a jeden z Rumunska. V prostoru návsi bylo umístěno 55 stánků s ukázkami historických řemesel a 40 stánků s občerstvením. Samozřejmostí bylo pečení chleba ve vojenské polní pekárně. Před branami bylo zřízeno vojenské ležení se zbraněmi a uniformami z období II. světové války připomínající sedmdesátipětileté výročí konce této události. Dopoledne slavnosti navštívila kolona asi 30 veteránských vozů Škoda. Krátce po poledni areálem projela spanilá jízda 20 traktorů různých značek i stáří, které byly vystaveny během dne v nejmenší hospodě v ČR U bábovky. Další doprovodné akce byly v Muzeu ČS opevnění, v Muzeu zemědělství v Oleksovičkách. V odpoledních hodinách byla sloužena zpívaná mše svatá v místním kostele Jména Panny Marie. O dopravu ze Znojma a z blízkého okolí se staraly historické autobusy v rámci svých předváděcích jízd.

Během celého dne navštívilo Slavnosti chleba 2015 celkem 3759 platících diváků, tedy historicky nejvíce. V areálu se pohybovalo celkem 5581 lidí, počítaje v to i neplatící děti do 15 let věku a ZTP, 350 účinkujících a pořadatele.

Dík za uskutečnění této akce patří zejména sponzorům. Poděkování patří i pořadatelům, neboť v pořadatelské službě je zainteresována řada občanů. Velký dík patří i Slupské chase, za přípravu sálu kulturního domu, krojovaných postaviček na začátku obce, vystoupení a zejména za energické půlnoční překvapení.

Jedenáctý ročník ročník je již minulostí, nezbývá než se těšit na 12. ročník Slavností chleba 3.září 2016.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák
starosta obce Slup

Fotogalerie na webu Slavností chleba se připravuje.

SLEDUJTE WEB Slavností chleba

plakat_SCH2015_CZ plakat_SCH2015_DE

Počet názorů na článek: 1 Zobrazit názory Přidat názor

Čarodějnice 2015 - ohlédnutí (05/03/15)

A velký oheň je za námi...

SDH Slup ve spolupráci s Klubem matek ze Slupi uspořádali v sobotu 2.května 2015 tradiční PÁLENÍ ČARODĚJNIC. (původní čtvrteční termín byl z důvodu špatného počasí změněn).

Ukázalo se, že přeložení na sobotu bylo správné rozhodnutí. Svítilo sluníčko a děti si to patřičně mohly užít. Byl připravený i malý ohýnek na opékání špekáčků. K občerstvení bylo zajištěno pivo, limonáda, uzené cigáro, klobása, hranolky, topinky.

Fanoušci hokeje nepřišli ani o zápas, protože ho mohli sledovat přímo u ohně. Večer se vydařil a všichni byli spokojení.

SDH Slup a Klub matek děkuje všem za účast

(foto Ferancová M.)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Otevření muzejní sezony Muzea zemědělství v Oleksovičkách (04/27/15)

Muzeum zemědělství - sezona 2015

Muzeum zemědělství v Oleksovičkách


Muzeum zemědělství v Oleksovičkách oznamujeme, že v sobotu dne 2. května 2015 ve 14 hodin bude slavnostně otevřena sezona pro rok 2015.

Otevření je spojeno se založením spolku – Klub seniorů Slup-Oleksovičky a se založením vzájemné spolupráce tohoto zakládajícího spolku s Klubem seniorů Hodonice a Krhovice.

Všichni jste co nejsrdečněji zváni a to jak na slavnost, tak ke členství v zakládajícím spolku klubu seniorů.

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Události v obci