Obec Slup

Dnes je Tuesday 01/21/20,
svátek má Běla
Myslivecký ples 2016 - ohlédnutí (01/18/16)

Tradiční myslivecký ples 2016

Myslivecké sdružení Slup uspořádalo v sobotu 16. ledna 2016 v kulturním domě ve Slupi myslivecký ples. Tradičně bylo vyprodáno, dobrá nálada a hudba skupiny Modul vytvářela po celý večer dobrou náladu k tanci i poslechu. Bohatá tombola byla jako vždy samozřejmostí a udělala radost mnoha výhercům.

Kdo tam nebyl, ať nezaváhá příště!


(foto H-ELECTRONIC)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Návštěva z italského měta Trento – Povo, 15.10  2015 (10/26/15)

Návštěva z italského měta Trento – Povo

Dne 28. května 2015 uběhlo 100 let od příchodu občanů Itálie na naše území z důvodu vysídlení a následné evakuace po vyhlášení války Rakousko-Uherskou monarchií.

V rámci tohoto výročí bylo město Znojmo požádáno kolegy z italského města Trento-Povo, které je zároveň partnerským městem města Znojma, k oslovení obcí které tehdy hostily jejich předky. Jedná se celkem o 15 obcí znojemského okresu včetně naší obce.

Dne 15. října jsme v odpoledních hodinách přivítali delegaci z Trenta-Pova.

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

SLAVNOSTI CHLEBA 2014 - XI. ročník,  5. září 2015 jsou minulostí (09/07/15)

SLAVNOSTI CHLEBA 2015

XI. ročník, 5. září 2015

Bohatý kulturní program a pěkné počasí přilákalo na XI. ročník Slavností chleba 11 krát více lidí než ve Slupi bydlí.

Na jevišti v průběhu dne vystoupilo celkem čtrnáct souborů, z toho jeden ze Slovenska a jeden z Rumunska. V prostoru návsi bylo umístěno 55 stánků s ukázkami historických řemesel a 40 stánků s občerstvením. Samozřejmostí bylo pečení chleba ve vojenské polní pekárně. Před branami bylo zřízeno vojenské ležení se zbraněmi a uniformami z období II. světové války připomínající sedmdesátipětileté výročí konce této události. Dopoledne slavnosti navštívila kolona asi 30 veteránských vozů Škoda. Krátce po poledni areálem projela spanilá jízda 20 traktorů různých značek i stáří, které byly vystaveny během dne v nejmenší hospodě v ČR U bábovky. Další doprovodné akce byly v Muzeu ČS opevnění, v Muzeu zemědělství v Oleksovičkách. V odpoledních hodinách byla sloužena zpívaná mše svatá v místním kostele Jména Panny Marie. O dopravu ze Znojma a z blízkého okolí se staraly historické autobusy v rámci svých předváděcích jízd.

Během celého dne navštívilo Slavnosti chleba 2015 celkem 3759 platících diváků, tedy historicky nejvíce. V areálu se pohybovalo celkem 5581 lidí, počítaje v to i neplatící děti do 15 let věku a ZTP, 350 účinkujících a pořadatele.

Dík za uskutečnění této akce patří zejména sponzorům. Poděkování patří i pořadatelům, neboť v pořadatelské službě je zainteresována řada občanů. Velký dík patří i Slupské chase, za přípravu sálu kulturního domu, krojovaných postaviček na začátku obce, vystoupení a zejména za energické půlnoční překvapení.

Jedenáctý ročník ročník je již minulostí, nezbývá než se těšit na 12. ročník Slavností chleba 3.září 2016.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák
starosta obce Slup

Fotogalerie na webu Slavností chleba se připravuje.

SLEDUJTE WEB Slavností chleba

plakat_SCH2015_CZ plakat_SCH2015_DE

Počet názorů na článek: 1 Zobrazit názory Přidat názor

Obsah sekce Události v obci