Obec Slup

Dnes je Sunday 05/31/20,
svátek má Kamila
XII. Slavnosti chleba ve Slupi - zhodnocení (09/05/16)

SLAVNOSTI CHLEBA 2016

XII. ročník, 3. září 2016

Velmi pestrý program a krásné počasí přilákalo na XII. ročník Slavností chleba do Slupi opět tisíce lidí.

Na jevišti v průběhu dne vystoupilo celkem čtrnáct souborů všech věkových kategorií. V prostoru návsi bylo umístěno 55 stánků s ukázkami historických řemesel a některé z nich si mohli děti vyzkoušet. Dále se děti mohli letos na koních, bryčce či vláčku. Řemeslný jarmark doplňovalo dalších 40 stánků s občerstvením a dalším zbožím. Samozřejmostí bylo pečení chleba ve vojenské polní pekárně. Před branami bylo zřízeno vojenské ležení se zbraněmi a uniformami z první republiky. Krátce po poledni areálem projela spanilá jízda 25 traktorů různých značek i stáří, které byly vystaveny během dne v nejmenší hospodě v ČR U bábovky. Zde byly letos kromě zemědělské techniky k vidění i historické automobily a motocykly. V odpoledních hodinách byla sloužena zpívaná mše svatá v místním kostele Jména Panny Marie. O dopravu ze Znojma a z blízkého okolí se staraly historické autobusy Technického muzea v Brně v rámci svých předváděcích jízd.

Během celého dne se v areálu se pohybovalo přes 6000 lidí, počítaje v to i neplatící děti do 15 let věku a ZTP, účinkující a pořadatele.

Dík za uskutečnění této akce patří zejména pořadatelům, sponzorům a místním spolkům. Poděkování patří i Slupské chase, za přípravu sálu kulturního domu, krojovaných postaviček na začátku obce, vystoupení a zejména za půlnoční překvapení. Nakonec bych poděkoval všem místním občanům za trpělivost při problémech, které zapříčinili neukáznění řidiči.

Nezbývá než se pustit do příprav dalšího 13. ročníku a těšit se na Slavnosti chleba 2017, které se uskuteční 2.září 2017.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák
starosta obce Slup


(fotogalerie se připravuje)

Další informace a fotogalerie najdete na webu Slavností chleba >>>. (Odkaz je trvale dostupný v záhlaví webu obce jako Slavnosti chleba)


Myslivecký ples 2016 - ohlédnutí (01/18/16)

Tradiční myslivecký ples 2016

Myslivecké sdružení Slup uspořádalo v sobotu 16. ledna 2016 v kulturním domě ve Slupi myslivecký ples. Tradičně bylo vyprodáno, dobrá nálada a hudba skupiny Modul vytvářela po celý večer dobrou náladu k tanci i poslechu. Bohatá tombola byla jako vždy samozřejmostí a udělala radost mnoha výhercům.

Kdo tam nebyl, ať nezaváhá příště!


(foto H-ELECTRONIC)

Návštěva z italského měta Trento – Povo, 15.10  2015 (10/26/15)

Návštěva z italského měta Trento – Povo

Dne 28. května 2015 uběhlo 100 let od příchodu občanů Itálie na naše území z důvodu vysídlení a následné evakuace po vyhlášení války Rakousko-Uherskou monarchií.

V rámci tohoto výročí bylo město Znojmo požádáno kolegy z italského města Trento-Povo, které je zároveň partnerským městem města Znojma, k oslovení obcí které tehdy hostily jejich předky. Jedná se celkem o 15 obcí znojemského okresu včetně naší obce.

Dne 15. října jsme v odpoledních hodinách přivítali delegaci z Trenta-Pova.


Obsah sekce Události v obci