Obec Slup

Dnes je Monday 06/01/20,
svátek má Laura
Myslivecký ples 2017 - ohlédnutí (01/15/17)

Myslivecký ples 2017

Tradiční a vyhlášený Myslivecký ples ve Slupi konaný v sobotu 14. ledna 2017 je minulostí. Jako vždy bylo vše ze strany organizátorů velmi dobře připraveno, a kdo neměl chřipku a mohl se zúčastnit tak prožil velice příjemný večer.

O důvodech proč je tento ples vyhledávaný již se napsalo dost a vlastně je vždy problém se na něj dostat. Letos způsobila chřipková onemocnění menší návštěvu a dokonce jako by byla vidět určitá unavenost návštěvníků (subjektivní pohled). Zábava se rozjížděla poněkud pomalu, nakonec se ale dostala do plného varu.

Více slov by bylo zbytečných, raději pár fotografií, příští rok opět na viděnou ve Slupi.

(foto H-ELECTRONIC)

Čulský jarmark  12.11.2016 - ohlédnutí (11/23/16)

Čulský jarmark 12. listopadu 2016.

Klub matek ve Slupi uspořádal již tradiční předánoční jarmark. V prostorách kulturního domu bylo možno shlédnout prezentaci učňovských oborů, výrobců vína, sýrů, hraček, dekorací jakož to i zakoupit jejich výrobky. Děti si rovněž mohly nazdobit perníčky, výtvarně se vyžít v tvořivé dílně nebo nechat si malovat na obličej.

Poděkování patří především organizátorům a dále všem, včetně návštěvníků. Ukázalo se, že život na vesnici má svoji kulturu a aktivity, které by mohlo závidět nejedno město.


(foto i textové informace obec Slup)

XII. Slavnosti chleba ve Slupi - zhodnocení (09/05/16)

SLAVNOSTI CHLEBA 2016

XII. ročník, 3. září 2016

Velmi pestrý program a krásné počasí přilákalo na XII. ročník Slavností chleba do Slupi opět tisíce lidí.

Na jevišti v průběhu dne vystoupilo celkem čtrnáct souborů všech věkových kategorií. V prostoru návsi bylo umístěno 55 stánků s ukázkami historických řemesel a některé z nich si mohli děti vyzkoušet. Dále se děti mohli letos na koních, bryčce či vláčku. Řemeslný jarmark doplňovalo dalších 40 stánků s občerstvením a dalším zbožím. Samozřejmostí bylo pečení chleba ve vojenské polní pekárně. Před branami bylo zřízeno vojenské ležení se zbraněmi a uniformami z první republiky. Krátce po poledni areálem projela spanilá jízda 25 traktorů různých značek i stáří, které byly vystaveny během dne v nejmenší hospodě v ČR U bábovky. Zde byly letos kromě zemědělské techniky k vidění i historické automobily a motocykly. V odpoledních hodinách byla sloužena zpívaná mše svatá v místním kostele Jména Panny Marie. O dopravu ze Znojma a z blízkého okolí se staraly historické autobusy Technického muzea v Brně v rámci svých předváděcích jízd.

Během celého dne se v areálu se pohybovalo přes 6000 lidí, počítaje v to i neplatící děti do 15 let věku a ZTP, účinkující a pořadatele.

Dík za uskutečnění této akce patří zejména pořadatelům, sponzorům a místním spolkům. Poděkování patří i Slupské chase, za přípravu sálu kulturního domu, krojovaných postaviček na začátku obce, vystoupení a zejména za půlnoční překvapení. Nakonec bych poděkoval všem místním občanům za trpělivost při problémech, které zapříčinili neukáznění řidiči.

Nezbývá než se pustit do příprav dalšího 13. ročníku a těšit se na Slavnosti chleba 2017, které se uskuteční 2.září 2017.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák
starosta obce Slup


(fotogalerie se připravuje)

Další informace a fotogalerie najdete na webu Slavností chleba >>>. (Odkaz je trvale dostupný v záhlaví webu obce jako Slavnosti chleba)


Obsah sekce Události v obci