Obec Slup

Dnes je Saturday 02/22/20,
svátek má Petr
Slavnosti chleba - 1. září 2018 jsou minulostí (09/10/18)

Slavnosti chleba 2018

1. září 2018


Čtrnáctý ročník Slavností chleba byl pro všechny něčím novým. Po třinácti slunečných ročnících nás zastihl déšť. I když jsme byli z dlouhodobých předpovědí alespoň částečně připraveni a v letošním roce jsme zastřešili podium i část hlediště, téměř celodenní déšť zanechal ve Slupi za letošním ročníkem slavností blátivou stopu.

U vstupních bran dohlíželi jako každý rok na průběh celé akce vojáci a četníci s výstavou výzbroje a výstroje, která letos připomínala výročí 100 let vzniku republiky. I samotná obec v letošním roce slavila jubileum, a to 790 let od první písemné zmínky. Toto výročí připomínala u vstupních bran výstava fotografií, které připomínala historii i současnost obce a činnosti jejich spolků.

Na hlavním podiu v průběhu dne vystoupilo 10 souborů všech věkových kategorií. Za mlýnem se po celý den o zábavu starala country kapela a o dětskou část publika vodník se svými pohádkami. Kromě toho se děti mohly za mlýnem svést na koni nebo dřevěném kolotoči. To hlavní, co u mlýna všichni hledali, byl jistojistě čerstvý chléb z polní pekárny. Celé slavnosti i letos doplňoval řemeslný jarmark doplněný stánky s občerstvením a jiným zbožím.

V neposlední řadě je třeba zmínit i výstavu nejen historické zemědělské techniky, která byla vystavena na louce za kulturním domem a hned dvakrát se vydali účastnici výstavy na spanilou jízdu obcí a areálem slavností.

To vše do areálu slavností nalákalo přes 3000 návštěvníků. Na závěr bych velmi rád poděkoval všem pořadatelům z obce Slup, Technického muzea v Brně a Agentury Múza, všem účinkujícím a také řemeslníkům a prodejcům, které špatné počasí neodradilo. A už nyní se můžeme pustit do příprav dalšího 15. ročníku a těšit se na Slavnosti chleba 2019, které se uskuteční 7.září 2019.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák, starosta obce Slup

Slavnosti chleba 2018


Fotogalerii a další informace ke Slavnostem chleba 2018 najdete na webu Slavnosti chleba >>>
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Významná výročí - obec Slup a hasiči v obci - Pozvánka 30. června 2018 (06/26/18)

Významná výročíVýročí v obci Slup

Vážení spoluobčané a přátele obce Slup,
dovolujeme si Vás pozvat na oslavu významných výročí spojených s existencí naší obce a neméně důležité připomenutí 115 let od vzniku hasičského záchranného sboru v obci.

Akce se uskuteční dne 30. června 2018 na fotbalovém hřišti, dle níže uvedeného programu.

Program:

  • 8:30 hod. - Slavnostní nástup hasičů, rozlosování hasičské soutěže
  • 9:00 hod. - Hasičská soutěž okrsku č. 20
  • 13:30 hod. - Vyhodnocení hasičské soutěže
  • 14:00 hod. - Ukázka práce a techniky hasičů, policie a záchranářů
  • 16:00 hod. - Vystoupení dětí z MŠ Slup
  • 17:00 hod. - Předání ocenění
  • 18:00 hod. - Taneční zábava se skupinou Sabrin band
  • 21:00 hod. - Ohňová show

Po celý den bude možné shlédnout výstavu nejen historických fotografií. Pro děti budou připraveny od 10:00 hod. skákací hrady a od 14:00 hod. projížďky na koních.

Občerstvení zajištěno

Srdečně zvou pořadatelé


PDF leták k výročí 790 let od první písemné zmínky o obci Slup a 115 let od založení sboru hasičů v obci - 30. červen 2018 >>>
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Večer pro ženy - ohlédnutí za akcí (05/07/18)

VEČER PRO ŽENY

se uskutečnil 17.března 2018 v KD Slup. Ženy, které se ten večer rozhodly strávit příjemný večer, při vstupu na akci obdržely kávu, zákusek, květinu a vzorek vína dle vlastního výběru.

Byla zde možnost prohlédnout si prezentaci vína, sýrů, výrobků fy Tupperware, zdravé výživy a dámy se mohly nechat i nalíčit. Poté nastoupil na jeviště divadelní spolek DivOch, aby pobavil komedií Jak je důležité míti Filipa. Zbytek večera byla taneční zábava v režii DJ Konvaliny.

Více je zřejmé z fotografií.

Libuše Mikulenčáková


(foto obec Slup)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Události v obci