Obec Slup

Dnes je Sunday 05/31/20,
svátek má Kamila
Mikulášská besídka - 1.12.2018 - ohlédnutí za akcí (01/30/19)

Mikulášská besídka - 1.12.2018

Dne 1. prosince 2018 byl ve Slupi zahájen advent. Klub matek uspořádal Mikulášskou besídku plnou soutěží a tanečků nazvanou Čertovský rej, jenž provázeli čert s čerticí.

Potom přišel sv. Mikuláš, aby dětem nadělil nadílku. U mateřské školy vystoupily děti s koledami, a po proslovu pana starosty a po požehnání od pana faráře byl slavnostně rozsvícen vánoční strom.

Libuše Mikulenčáková,
Klub matek ze Slupi


(foto obec Slup)

Čulský jarmark  - 17. listopadu 2018 je minulostí (12/19/18)

Čulský jarmark

Čulský jarmark, který se konal 17. listopadu 2018, se uskutečnil již po páté. O jeho oblíbenosti nás přesvědčili návštěvníci místní i z celého širokého okolí, hlavně děti se výtvarně vyžily tvořivých dílničkách.

Děkujeme za účast návštěvníkům i prodejcům.

Libuše Mikulenčáková,
Klub matek ve Slupi


Čulský jarmark - plakát
Čulský jarmark 2018

(foto obec Slup)

Sázení stromů k připomínce 100 let republiky - ohlédnutí (12/03/18)

Alej republiky ve Slupi

Ve většině obcí v letošním roce k připomínce 100 let od vzniku Československé republiky vysadili lípu. Ve Slupi vysadili občané hned celou alej z líp a javorů. Výsadba aleje se uskutečnila v sobotu 24.11.2018 v areálu Muzea československého opevnění na jižním okraji obce.

Celou akci zahájili členové spolku Nezradime 1938 a jejich kolegové, kteří nastoupili v uniformách československých legií, armády, finanční stráže a policie z období 1. republiky. Poté starosta obce Jiří Slezák krátce seznámil přítomné občany s programem celé výsadby a předal slovo vrchnímu respicientovi finanční stráže Radimu Žambochovi, který všem přiblížil období vzniku 1.republiky na znojemsku, následovala hymna ČSR a proslov pana faráře Jindřicha Čoupka.

Pod vedením místostarosty Martina Ferance se všichni občané přesunuli k samotné výsadbě stromů. V rámci výsadby Aleje republiky vysadili zaměstnanci obce také několik líp a javorů také u hřbitova ve Slupi a při vjezdu do místní části Oleksovičky. Pro všechny účastníky bylo po celou dobu trvání akce nachystáno drobné občerstvení v podobě čaje, svařáku a špekáčků k opečení.


Alej republiky - výsadba 11/2018


(foto obec Slup)


Obsah sekce Události v obci