Obec Slup

Dnes je Wednesday 12/11/19,
svátek má Dana
Sázení stromů k připomínce 100 let republiky - ohlédnutí (12/03/18)

Alej republiky ve Slupi

Ve většině obcí v letošním roce k připomínce 100 let od vzniku Československé republiky vysadili lípu. Ve Slupi vysadili občané hned celou alej z líp a javorů. Výsadba aleje se uskutečnila v sobotu 24.11.2018 v areálu Muzea československého opevnění na jižním okraji obce.

Celou akci zahájili členové spolku Nezradime 1938 a jejich kolegové, kteří nastoupili v uniformách československých legií, armády, finanční stráže a policie z období 1. republiky. Poté starosta obce Jiří Slezák krátce seznámil přítomné občany s programem celé výsadby a předal slovo vrchnímu respicientovi finanční stráže Radimu Žambochovi, který všem přiblížil období vzniku 1.republiky na znojemsku, následovala hymna ČSR a proslov pana faráře Jindřicha Čoupka.

Pod vedením místostarosty Martina Ferance se všichni občané přesunuli k samotné výsadbě stromů. V rámci výsadby Aleje republiky vysadili zaměstnanci obce také několik líp a javorů také u hřbitova ve Slupi a při vjezdu do místní části Oleksovičky. Pro všechny účastníky bylo po celou dobu trvání akce nachystáno drobné občerstvení v podobě čaje, svařáku a špekáčků k opečení.


Alej republiky - výsadba 11/2018


(foto obec Slup)

Počet názorů na článek: 4 Zobrazit názory Přidat názor

Pozvánka na Čulské krojované hody - 29. září 2018 (09/22/18)

Srdečně zveme na naše hody, více informací najdete na plakátu.

Hody v Čule 2018

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Slavnosti chleba - 1. září 2018 jsou minulostí (09/10/18)

Slavnosti chleba 2018

1. září 2018


Čtrnáctý ročník Slavností chleba byl pro všechny něčím novým. Po třinácti slunečných ročnících nás zastihl déšť. I když jsme byli z dlouhodobých předpovědí alespoň částečně připraveni a v letošním roce jsme zastřešili podium i část hlediště, téměř celodenní déšť zanechal ve Slupi za letošním ročníkem slavností blátivou stopu.

U vstupních bran dohlíželi jako každý rok na průběh celé akce vojáci a četníci s výstavou výzbroje a výstroje, která letos připomínala výročí 100 let vzniku republiky. I samotná obec v letošním roce slavila jubileum, a to 790 let od první písemné zmínky. Toto výročí připomínala u vstupních bran výstava fotografií, které připomínala historii i současnost obce a činnosti jejich spolků.

Na hlavním podiu v průběhu dne vystoupilo 10 souborů všech věkových kategorií. Za mlýnem se po celý den o zábavu starala country kapela a o dětskou část publika vodník se svými pohádkami. Kromě toho se děti mohly za mlýnem svést na koni nebo dřevěném kolotoči. To hlavní, co u mlýna všichni hledali, byl jistojistě čerstvý chléb z polní pekárny. Celé slavnosti i letos doplňoval řemeslný jarmark doplněný stánky s občerstvením a jiným zbožím.

V neposlední řadě je třeba zmínit i výstavu nejen historické zemědělské techniky, která byla vystavena na louce za kulturním domem a hned dvakrát se vydali účastnici výstavy na spanilou jízdu obcí a areálem slavností.

To vše do areálu slavností nalákalo přes 3000 návštěvníků. Na závěr bych velmi rád poděkoval všem pořadatelům z obce Slup, Technického muzea v Brně a Agentury Múza, všem účinkujícím a také řemeslníkům a prodejcům, které špatné počasí neodradilo. A už nyní se můžeme pustit do příprav dalšího 15. ročníku a těšit se na Slavnosti chleba 2019, které se uskuteční 7.září 2019.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák, starosta obce Slup

Slavnosti chleba 2018


Fotogalerii a další informace ke Slavnostem chleba 2018 najdete na webu Slavnosti chleba >>>
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Události v obci