Obec Slup

Dnes je Tuesday 12/10/19,
svátek má Julie
Moravská vinná stezka - Slup (05/21/07)

I když se v pravém slova smyslu nejedná o vinařskou aktivitu, myšlenka propojení vinařských lokalit Moravy cyklistickou stezkou je úctyhodným počinem a obec Slup je právem hrdá na začlenění do trasy.

Ve středu 16. května v 9 hod. dorazil do obce na prohlídku Vodního mlýna peloton cyklistů, jedoucích po Moravské vinné stezce. Tato jízda začala v Uherském Hradišti v sobotu 12.5. a skončila ve Znojmě ve středu 16.5.2007. Cyklisté se na své cestě zastavili v blízkém Hrádku a Jaroslavicích. Prohlídka mlýna byla pro účastníky zajímavým zpestřením programu a proběhla díky vstřícnosti správce expozice i přes probíhající požární kontrolu objektu.

Další cesta vedla do sklepní uličky v Chvalicicích, kde bylo krátké zastavení v Bílem sklepě u Adámků, dále do Šatova - Moravského sklípku a Malovaného sklípku a závěr patřil tradičně zastavení u kládového lisu v obci Nový Šaldorf. Na závěr byla prohlídka a degustace ve sklepě a rodinném vinařství u Špalků.

(wm)

(foto H-ELECTRONIC)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Ochutnávka vín ve Slupi - ohlédnutí (05/14/07)

Dne 12. května 2007 proběhl v myslivecké klubovně ve Slupi

1. slupský košt vína


V sobotu 12. května 2007 se ve Slupi uskutečnil košt vín. Akce proběhla v myslivecké klubovně od 14.00 hodin. Pořadatelé shromáždili celkem 175 vzorků. Z bílých vín byly nejpočetněji zastoupeny odrůdy Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Z červených vín pak Svatovavřinecké.
Akce se vydařila, spokojeni byli jak návštěvníci, tak určitě i pořadatelé, kterým se podařilo navodit vlídné prostředí spojené s příjemnými prožitky.

(foto obec Slup)
(FJ)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Vinařské aktivity