Obec Slup

Dnes je Saturday 02/22/20,
svátek má Petr
Zákonná povinnost odevzdat každoroční prohlášení o sklizni a produkci se blíží (6.11.2007)

ÚKZÚZ - registr vinic


se sídlem ve Znojmě-Oblekovicích  si Vás tímto dovoluje požádat o následující spolupráci.Vážení občané, vinaři!Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, registr vinic upozorňuje všechny pěstitele révy vinné a producenty vína na povinnost vyplývající z vinařského zákona, odevzdat ústavu každoročně prohlášení o sklizni, produkci a zásobách.


Prohlášení o zásobách, kde se uvádí stav zásob vína a ostatních produktů k 31.červenci je třeba odevzdat do 10. září.


Prohlášení o sklizni a prohlášení o produkci ve stavu k 30. listopadu je třeba odevzdat nejpozději do 10. prosince.


Tiskopisy spolu s pokyny k jejich vyplnění  jsou k dispozici na obecním úřadu, popř. přímo v sídle ÚKZÚZu ve Znojmě-Oblekovicích. (POKYNY ke stažení Z D E )
Bližší informace lze získat na internetových stránkách na adrese:  www.ukzuz.cz , popř na tel.číslech ústavu, která jsou k dispozici taktéž na obecním úřadu (a internetových stránkách Vaší obce v sekci Aktuálně, rubrice Vinařské aktivity a Obecní dokumenty, rubrice Dokumenty ke stažení).


Upozorňujeme, že včasné odevzdání řádně vyplněných tiskopisů je z důvodu splnění zákonné povinnosti  ve vlastním zájmu každého pěstitele révy vinné a producenta vína.Za spolupráci děkují pracovníci registru vinicPo předchozích individuálních jednáních našich inspektorů s pracovníky obcí jsme zpracovali Vaše připomínky spolu s požadavky vinařů a jako reakci na uvedené zasíláme na všechny vinařské obce následující materiály a žádáme Vás o jejich zveřejnění.Komentáře jsou uvedeny přímo u jednotlivých příloh.


(odkaz dané přílohy zobrazí pokyny, pro stažení souborů je k dispozici i verze dokumentu v aplikaci MS OFFICE Z D E )

  • Příloha č.1 - Pokyny pro vyplnění PROHLÁŠENÍ O SKLIZNI -  prosíme vytisknout a umožnit pěstitelům nahlédnutí při vyzvedávání formulářů. V případě požadavků na větší množství zašleme na požádání na obec vytištěné pokyny v papírové podobě.

  • Příloha č.2 - Pokyny pro vyplnění PROHLÁŠENÍ O PRODUKCI -  prosíme vytisknout a umožnit pěstitelům nahlédnutí při vyzvedávání formulářů . V případě požadavků na větší množství zašleme na požádání na obec vytištěné pokyny v papírové podobě.

  • Příloha č.3 - Pokyny pro vyplnění PROHLÁŠENÍ O ZÁSOBÁCH -  prosíme vytisknout a umožnit pěstitelům nahlédnutí při vyzvedávání formulářů . V případě požadavků na větší množství zašleme na požádání na obec vytištěné pokyny v papírové podobě.

  • Příloha č.4 - Seznam vinařských obcí a inspektorů

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Moravská vinná stezka - Slup (05/21/07)

I když se v pravém slova smyslu nejedná o vinařskou aktivitu, myšlenka propojení vinařských lokalit Moravy cyklistickou stezkou je úctyhodným počinem a obec Slup je právem hrdá na začlenění do trasy.

Ve středu 16. května v 9 hod. dorazil do obce na prohlídku Vodního mlýna peloton cyklistů, jedoucích po Moravské vinné stezce. Tato jízda začala v Uherském Hradišti v sobotu 12.5. a skončila ve Znojmě ve středu 16.5.2007. Cyklisté se na své cestě zastavili v blízkém Hrádku a Jaroslavicích. Prohlídka mlýna byla pro účastníky zajímavým zpestřením programu a proběhla díky vstřícnosti správce expozice i přes probíhající požární kontrolu objektu.

Další cesta vedla do sklepní uličky v Chvalicicích, kde bylo krátké zastavení v Bílem sklepě u Adámků, dále do Šatova - Moravského sklípku a Malovaného sklípku a závěr patřil tradičně zastavení u kládového lisu v obci Nový Šaldorf. Na závěr byla prohlídka a degustace ve sklepě a rodinném vinařství u Špalků.

(wm)

(foto H-ELECTRONIC)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Ochutnávka vín ve Slupi - ohlédnutí (05/14/07)

Dne 12. května 2007 proběhl v myslivecké klubovně ve Slupi

1. slupský košt vína


V sobotu 12. května 2007 se ve Slupi uskutečnil košt vín. Akce proběhla v myslivecké klubovně od 14.00 hodin. Pořadatelé shromáždili celkem 175 vzorků. Z bílých vín byly nejpočetněji zastoupeny odrůdy Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Z červených vín pak Svatovavřinecké.
Akce se vydařila, spokojeni byli jak návštěvníci, tak určitě i pořadatelé, kterým se podařilo navodit vlídné prostředí spojené s příjemnými prožitky.

(foto obec Slup)
(FJ)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Vinařské aktivity