Obec Slup

Dnes je Friday 07/10/20,
svátek má Libuše a Amálie
Hodnotící degustace V. Výstavy vín (05/08/11)

V sobotu 7. května proběhlo hodnocení vzorků vín dodaných vinaři pro V. Čulský košt. Za týden, 14. května se tedy můžeme těšit na více než dvě stovky vín.Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Putování se Znovínem má stanoviště ve vodním mlýně (11/05/10)

Vinařský mlýn

Programová akce společnosti Znovín a.s. Putování po archivních sklepích, kterou tato vinařská společnost pořádá pro své klienty, opět vítá do naší obce. Desítky autobusů parkují čtvrtky až soboty od minulého týdne až do svátku sv. Martina.

V prostorách národní kulturní památky vodního mlýna ve Slupi se podává nejen víno, ale i vzorky různého chleba k danému vínu dle odborníků vhodného.

Publicitu si přirozeně zaslouží jednak víno, které bylo letos ve Slupi prezentováno pěti bílými odrůdami:

Rulandské šedé 2009, Rulandské šedé 2008 PS, Chardonnay 2009, Chardonnay 2006 VH, Rulandské šedé 2006 VH

Mimo vína byli návštěvníci krátce seznámeni s vinařskou obcí Slup a pozváni na tradiční folkloristickou akci Slavnosti chleba 2011.

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Podzimní Putování se Znovínem vedlo do Slupi (11/24/09)

Letošní náročný program tradiční akce Putování po archivních sklípcích zavedl přátele Znovínských vín i do Slupi. V prostorách národní kulturní památky vodního mlýna ve Slupi se podávalo nejen víno, ale i vzorky různého chleba k danému vínu dle odborníků vhodného.

Publicitu si přirozeně zaslouží jednak víno, které bylo letos ve Slupi prezentováno čtyřmi bílými odrůdami:

Veltlínské zelené 2008, Rulandské bílé 2008, Cuvée barrique 2007 (Sauvignon+Chardonnay+Rulandské šedé) a konečně Chardonnay 2006 - výběr z bobulí.

Mimo vína byli návštěvníci krátce seznámeni s vinařskou obcí Slup a pozváni na tradiční folkloristickou akci Slavnosti chleba 2010.

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Vinařské aktivity