Obec Slup

Dnes je Wednesday 07/15/20,
svátek má Jindřich
Prázdninový den v Šatově (06/19/07)
V sobotu dne 23. 6. 2007 se v Šatově uskuteční akce pro děti s názvem „Prázdninový den s Technickým muzeem v Brně a Armádou České republiky!. Místem konání je Areál československého opevnění Šatov a zejména pěchotní srub MJ–S 3 Zahrada a jeho okolí.

     Speciální program s tématickým zaměřením na armádu, ať již historickou, tak současnou, je určen zejména pro děti, ale i ostatní zájemce z různých věkových kategorií (program bude probíhat pouze v době od 9.00 hod. do cca 14.00 hod.).    

     Ve spolupráci s příslušníky Výcvikové základny Vyškov (Armáda ČR) bude představena výstroj, výzbroj (předváděcí), dále ukázky z výcviku vojáků, základy zdravovědy a první pomoci. Instalována bude vzduchovková střelnice pro děti, prováděn bude výcvik v hodu cvičným granátem a další činnosti. Děti si budou moci vyzkoušet používání polních telefonů, radiostanic, dalekohledů a další vojenské výbavy.

     Hlavním účelem akce je připravit zajímavý a atraktivní den pro děti, umožnit jim prohlídku pěchotního srubu MJ–S 3 „Zahrada“. Část programu bude směřována k vojenství a historii naší armády, další část představí současnou Armádu České republiky, její výstroj, výbavu, uniformy a ukázky z výcviku.      

     Celý program bude realizován v podobě informačních a úkolových stanoviště na vybrané trase (délka Na vybraných místech budou podávány informace o historii, uniformách apod., výcviku Armády ČR a další).

     Součástí akce bude zejména představení Armády ČR a její výstroje, výzbroje (pouze v podobě předváděcí), dále ukázky z výcviku vojáků, jejich činnosti a celkové představení povolání profesionálního příslušníka Armády ČR. Další činností bude používání polních telefonů a radiostanic, dalekohledů, pozorovacích přístrojů atd.

Obsah sekce Zajímavosti z okolních měst a obcí