Obec Slup

Dnes je Tuesday 10/15/19,
svátek má Tereza
Znojemsko – zahrada Moravy - pozvánka na výstavu (6.9.2007)

Znojemsko – zahrada Moravy

Terroir znojemských vín – výstava hroznů, burčáků a vína
Produkt roku
Výstava jiřin a mečíků


13. – 15. září 2007, od 14.00 hod.
Loucký klášter – Znojmo


Žádost o poskytnutí vzorků

Organizační výbor Znojemsko – zahrada Moravy a Terroir znojemských vín si Vás dovoluje požádat o vzorek na výstavu zahradnických produktů v rámci Znojemského vinobraní.

Vzhledem k velkému  urychlení vegetační doby,  poškození trvalých kultur jarními mrazy a organizačním  a technickým  problémům  se uskuteční letošní ročník výstavy jen v  menším rozsahu.


V rámci výstavy proběhnou tyto soutěže:  
  • Soutěž Terroir znojemských vín
  • Soutěž hroznů
  • Soutěž Terroir - původů vín – hrozny, burčák, víno
  • Soutěž Produkt roku
  • Nejlepší nakládané okurky
  • Nejkvalitnější plodová zelenina
  • Nejkrásnější jablko
  • Nejzajímavější květ řezané květiny

Doufáme, že i  přes objektivní skutečnost způsobenou klimatickými vlivy letošní vegetační doby, poskytnete vzorky hroznů, ovoce a zeleniny na prezentaci těchto komodit na výstavě.Znojemsko – zahrada Moravy je  doprovodnou akcí tradičního Znojemského vinobraní.


Výstava Terroir znojemských vín je podpořena Vinařským fondem České republiky.
Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek 13. září 2007 ve 14:00 hod.

Odkazy pro další informace
Organizační pokyny vystavovatelům
Znojmo zahrada Moravy - leták
Ing. Milan Homolka
ředitel výstavy  
Ing. Jaromír Čepička, CSc.
odborný garant výstavy
                   

Kontakt na pořadatele:
SZV Znojmo ( tlel.:721 520 856), AZ – Agentura Znojemia (tel.:737 259 626)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Prázdninový den v Šatově (06/19/07)
V sobotu dne 23. 6. 2007 se v Šatově uskuteční akce pro děti s názvem „Prázdninový den s Technickým muzeem v Brně a Armádou České republiky!. Místem konání je Areál československého opevnění Šatov a zejména pěchotní srub MJ–S 3 Zahrada a jeho okolí.

     Speciální program s tématickým zaměřením na armádu, ať již historickou, tak současnou, je určen zejména pro děti, ale i ostatní zájemce z různých věkových kategorií (program bude probíhat pouze v době od 9.00 hod. do cca 14.00 hod.).    

     Ve spolupráci s příslušníky Výcvikové základny Vyškov (Armáda ČR) bude představena výstroj, výzbroj (předváděcí), dále ukázky z výcviku vojáků, základy zdravovědy a první pomoci. Instalována bude vzduchovková střelnice pro děti, prováděn bude výcvik v hodu cvičným granátem a další činnosti. Děti si budou moci vyzkoušet používání polních telefonů, radiostanic, dalekohledů a další vojenské výbavy.

     Hlavním účelem akce je připravit zajímavý a atraktivní den pro děti, umožnit jim prohlídku pěchotního srubu MJ–S 3 „Zahrada“. Část programu bude směřována k vojenství a historii naší armády, další část představí současnou Armádu České republiky, její výstroj, výbavu, uniformy a ukázky z výcviku.      

     Celý program bude realizován v podobě informačních a úkolových stanoviště na vybrané trase (délka Na vybraných místech budou podávány informace o historii, uniformách apod., výcviku Armády ČR a další).

     Součástí akce bude zejména představení Armády ČR a její výstroje, výzbroje (pouze v podobě předváděcí), dále ukázky z výcviku vojáků, jejich činnosti a celkové představení povolání profesionálního příslušníka Armády ČR. Další činností bude používání polních telefonů a radiostanic, dalekohledů, pozorovacích přístrojů atd.
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Zajímavosti z okolních měst a obcí