Obec Slup

Dnes je Tuesday 12/10/19,
svátek má Julie
Energy 21 přinesla do Jaroslavic Musicu Aeternu (28.7.2009)

V pátek 17. července se v jaroslavickém kostele sv. Jiljí konal koncert vážné hudby. V rámci Hudebního festivalu Znojmo koncert zaštítila společnost Energy 21.Hudební soubor Musica Aeterna, který se zaměřuje na dobově věrnou interpretaci hudby 17. a 18. století, představil oratorium Josepha Haydna Sedm slov Vykupitelových. V rámci večera také proběhla ochutnávka vín značky Lahofer.

 Musica Aeterna Jaroslavice

Ještě před zahájením hudební produkce přivítal všechny hosty prezident Hudebního festivalu Znojmo Jiří Ludvík a také Zuzana Musilová, marketingová ředitelka Energy 21, společnosti, která se letos stala generálním partnerem festivalu. „Společnost Energy 21 podporuje Hudební festival Znojmo již druhým rokem. V současnosti naše energetická skupina na Znojemsku provozuje pět solárních parků, první byly právě v Jaroslavicích a Hrádku. Energy 21 chce touto formou poděkovat za podporu regionu a místním lidem,“ uvedla při této příležitosti Zuzana Musilová.

Téměř sto dvacet lidí se posléze zaposlouchalo do Haydnovy hudby rozdělené do sedmi ucelených pasáží, které doprovodil četbou z Bible a zamyšleními farář Josef Kohoutek. Členové hudebního tělesa Musica Aeterna vystoupili pod vedením uměleckého vedoucího Petera Zajíčka.

Starosta Jaroslavic Petr Zálešák po koncertě sdělil: „Byl jsem velice mile překvapen tím, že na koncert přišlo tolik zejména mladších lidí, a to nejen místních, ale i ze sousedních obcí a ze Znojma. Koncert měl krásnou atmosféru, vše bylo dobře připraveno. Velice mne oslovila kompozice vystoupení, kdy se hudba prolínala s tématickými promluvami.“

Koncert byl opravdovým zážitkem i pro Zuzanu Musilovou: „Hudba dala slovům nový rozměr. Umocnila jejich význam, umožnila je vnímat více smysly zároveň, usnadnila všem pochopit je.Donutila nás prožít je.“

Koncert v rámci Hudebního festivalu Znojmo proběhl v Jaroslavicích již podruhé.


Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Vzpomínkové akce na bitvu u Znojma 1809 (21.7.2009)

Vzpomínové akce 1809 - 2009
10.–12. července 2009

Akce Znojmo-Dobšice 2009 byla jednou z nejvýznamnějších vzpomínkových akcí svého druhu v roce 2009, uspořádaná u příležitosti 200. výročí bitvy u Znojma.

Více informací o proběhlých událostech najdete na níže uvedených odkazech.

Informace ze stránek obce Dobšice

Informace ze stránek Austerlitz

Informace ze stránek SDV

Děkujeme za Váš zájem.


Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Hudební festival Znojmo opět zavítá do Jaroslavic (07/17/09)
Od 10. do 26. července se ve Znojmě uskuteční již 5. ročník mezinárodního hudebního festivalu. Letošní ročník je zasvěcen hudbě J. Haydna a je propojen tematikou napoleonských bitev, neboť si připomínáme dvousté výročí Napoleonovy bitvy u Znojma. Každý koncert je zaštítěn vinaři festivalu a spojen s degustací a prodejem jejich vín.

V pátek 17. července, od 18.00 hod., se uskuteční jeden z koncertů Znojemského hudebního festivalu v Jaroslavicích, v kostele sv. Jiljí.

Koncert má název "Sedm slov Vykupitelových" a jde o úpravu oratoria pro smyčcový kvartet, Hob. III/51 a představí se nám Musica Aeterna pod vedením Petera Zajíčka.

Vstupné je 100,- Kč a 50,- Kč pro děti do 15 let, studenty a důchodce s platnou průkazkou. Vstupenky je možno zakoupit před začátkem koncertu v kostele sv. Jiljí.

Děkujeme za vaši návštěvu.
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Zajímavosti z okolních měst a obcí