Obec Slup

Dnes je Monday 07/13/20,
svátek má Markéta
Energy 21 přinesla do Jaroslavic Musicu Aeternu (28.7.2009)

V pátek 17. července se v jaroslavickém kostele sv. Jiljí konal koncert vážné hudby. V rámci Hudebního festivalu Znojmo koncert zaštítila společnost Energy 21.Hudební soubor Musica Aeterna, který se zaměřuje na dobově věrnou interpretaci hudby 17. a 18. století, představil oratorium Josepha Haydna Sedm slov Vykupitelových. V rámci večera také proběhla ochutnávka vín značky Lahofer.

 Musica Aeterna Jaroslavice

Ještě před zahájením hudební produkce přivítal všechny hosty prezident Hudebního festivalu Znojmo Jiří Ludvík a také Zuzana Musilová, marketingová ředitelka Energy 21, společnosti, která se letos stala generálním partnerem festivalu. „Společnost Energy 21 podporuje Hudební festival Znojmo již druhým rokem. V současnosti naše energetická skupina na Znojemsku provozuje pět solárních parků, první byly právě v Jaroslavicích a Hrádku. Energy 21 chce touto formou poděkovat za podporu regionu a místním lidem,“ uvedla při této příležitosti Zuzana Musilová.

Téměř sto dvacet lidí se posléze zaposlouchalo do Haydnovy hudby rozdělené do sedmi ucelených pasáží, které doprovodil četbou z Bible a zamyšleními farář Josef Kohoutek. Členové hudebního tělesa Musica Aeterna vystoupili pod vedením uměleckého vedoucího Petera Zajíčka.

Starosta Jaroslavic Petr Zálešák po koncertě sdělil: „Byl jsem velice mile překvapen tím, že na koncert přišlo tolik zejména mladších lidí, a to nejen místních, ale i ze sousedních obcí a ze Znojma. Koncert měl krásnou atmosféru, vše bylo dobře připraveno. Velice mne oslovila kompozice vystoupení, kdy se hudba prolínala s tématickými promluvami.“

Koncert byl opravdovým zážitkem i pro Zuzanu Musilovou: „Hudba dala slovům nový rozměr. Umocnila jejich význam, umožnila je vnímat více smysly zároveň, usnadnila všem pochopit je.Donutila nás prožít je.“

Koncert v rámci Hudebního festivalu Znojmo proběhl v Jaroslavicích již podruhé.Vzpomínkové akce na bitvu u Znojma 1809 (21.7.2009)

Vzpomínové akce 1809 - 2009
10.–12. července 2009

Akce Znojmo-Dobšice 2009 byla jednou z nejvýznamnějších vzpomínkových akcí svého druhu v roce 2009, uspořádaná u příležitosti 200. výročí bitvy u Znojma.

Více informací o proběhlých událostech najdete na níže uvedených odkazech.

Informace ze stránek obce Dobšice

Informace ze stránek Austerlitz

Informace ze stránek SDV

Děkujeme za Váš zájem.Hudební festival Znojmo opět zavítá do Jaroslavic (07/17/09)
Od 10. do 26. července se ve Znojmě uskuteční již 5. ročník mezinárodního hudebního festivalu. Letošní ročník je zasvěcen hudbě J. Haydna a je propojen tematikou napoleonských bitev, neboť si připomínáme dvousté výročí Napoleonovy bitvy u Znojma. Každý koncert je zaštítěn vinaři festivalu a spojen s degustací a prodejem jejich vín.

V pátek 17. července, od 18.00 hod., se uskuteční jeden z koncertů Znojemského hudebního festivalu v Jaroslavicích, v kostele sv. Jiljí.

Koncert má název "Sedm slov Vykupitelových" a jde o úpravu oratoria pro smyčcový kvartet, Hob. III/51 a představí se nám Musica Aeterna pod vedením Petera Zajíčka.

Vstupné je 100,- Kč a 50,- Kč pro děti do 15 let, studenty a důchodce s platnou průkazkou. Vstupenky je možno zakoupit před začátkem koncertu v kostele sv. Jiljí.

Děkujeme za vaši návštěvu.

Obsah sekce Zajímavosti z okolních měst a obcí