Obec Slup

Dnes je Thursday 06/04/20,
svátek má Dalibor
II. ročník Dobývání dobšických sklípků, v sobotu 9 července 2011 (4.7.2011)

Pozvánka na akci
Sdružení dobšických vinařů

Dobývání dobšických sklípků

a hudba ve vinařských uličkách

Dovolujeme si připomenout letní akci pořádanou SDV, tentokráte volně napojenou na festival Hudba Znojmo, která se uskuteční v sobotu 9. července 2011 od 13. hodin.
Přijďte si užít vína a hudby. Čeká Vás bohatý doprovodný program a těšíme se na všechny přátele dobrých vín.
Více informací >>>


Energy 21 přinesla do Jaroslavic Musicu Aeternu (28.7.2009)

V pátek 17. července se v jaroslavickém kostele sv. Jiljí konal koncert vážné hudby. V rámci Hudebního festivalu Znojmo koncert zaštítila společnost Energy 21.Hudební soubor Musica Aeterna, který se zaměřuje na dobově věrnou interpretaci hudby 17. a 18. století, představil oratorium Josepha Haydna Sedm slov Vykupitelových. V rámci večera také proběhla ochutnávka vín značky Lahofer.

 Musica Aeterna Jaroslavice

Ještě před zahájením hudební produkce přivítal všechny hosty prezident Hudebního festivalu Znojmo Jiří Ludvík a také Zuzana Musilová, marketingová ředitelka Energy 21, společnosti, která se letos stala generálním partnerem festivalu. „Společnost Energy 21 podporuje Hudební festival Znojmo již druhým rokem. V současnosti naše energetická skupina na Znojemsku provozuje pět solárních parků, první byly právě v Jaroslavicích a Hrádku. Energy 21 chce touto formou poděkovat za podporu regionu a místním lidem,“ uvedla při této příležitosti Zuzana Musilová.

Téměř sto dvacet lidí se posléze zaposlouchalo do Haydnovy hudby rozdělené do sedmi ucelených pasáží, které doprovodil četbou z Bible a zamyšleními farář Josef Kohoutek. Členové hudebního tělesa Musica Aeterna vystoupili pod vedením uměleckého vedoucího Petera Zajíčka.

Starosta Jaroslavic Petr Zálešák po koncertě sdělil: „Byl jsem velice mile překvapen tím, že na koncert přišlo tolik zejména mladších lidí, a to nejen místních, ale i ze sousedních obcí a ze Znojma. Koncert měl krásnou atmosféru, vše bylo dobře připraveno. Velice mne oslovila kompozice vystoupení, kdy se hudba prolínala s tématickými promluvami.“

Koncert byl opravdovým zážitkem i pro Zuzanu Musilovou: „Hudba dala slovům nový rozměr. Umocnila jejich význam, umožnila je vnímat více smysly zároveň, usnadnila všem pochopit je.Donutila nás prožít je.“

Koncert v rámci Hudebního festivalu Znojmo proběhl v Jaroslavicích již podruhé.Vzpomínkové akce na bitvu u Znojma 1809 (21.7.2009)

Vzpomínové akce 1809 - 2009
10.–12. července 2009

Akce Znojmo-Dobšice 2009 byla jednou z nejvýznamnějších vzpomínkových akcí svého druhu v roce 2009, uspořádaná u příležitosti 200. výročí bitvy u Znojma.

Více informací o proběhlých událostech najdete na níže uvedených odkazech.

Informace ze stránek obce Dobšice

Informace ze stránek Austerlitz

Informace ze stránek SDV

Děkujeme za Váš zájem.Obsah sekce Zajímavosti z okolních měst a obcí