Obec Slup

Dnes je Thursday 06/04/20,
svátek má Dalibor
Důležité upozornění PČR na vloupání do RD (11/23/15)

Znojmo 20. listopadu 2015

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

Vážení občané, Policie České republiky upozorňuje na důkladné zabezpečení rodinných domů. V poslední době totiž došlo ke zvýšenému počtu vniknutí do rodinných domů násilím i zcela nezajištěnými vstupy. Policie informuje veřejnost a současně žádá o spolupráci.

Během dvou uplynulých měsíců se policisté zabývají více než dvěma desítkami těchto případů. Zhruba polovina se stala ve Znojmě a po jednom až dvou v Moravském Krumlově, v Miroslavi a obcích Hostěradice, Kuchařovice, Suchohrdly a Dobšice.

Pachatel nejčastěji využívá zadních nebo bočních přístupových cest ze zahrad a dvorů. Vypáčí dveře, okna, ale také vchází odemčenými dveřmi sklepů a garáží. Uvnitř pak bere drobnější věci, které snadno odnese. Jedná se především o šperky, hodinky, notebooky, tablety a peníze. Způsobené škody jsou řádově desetitisícové.

Neznámý pachatel se tohoto protiprávního jednání dopouští ve dne i v noci. Během dne, když jsou majitelé v zaměstnání, a v noci, když spí v horních patrech domů.

Jako nejúčinnější opatření se jeví zabezpečovací zařízení a také hlídací pes. V několika případech mu právě čtyřnohý hlídač a také alarm signalizačního zařízení tuto činnost hned v začátku zmařil a pachatel bez pořízení utekl.

Nedávejte zlodějům šanci a zabezpečte si řádně svá obydlí. Obzvláště na vesnicích si také všímejte neznámých osob. Jestliže máte podezření, že dochází nebo by mohlo dojít k protiprávnímu jednání, volejte ihned bezplatnou policejní linku 158.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, v.r.
tisková mluvčí


Důležité upozornění PČR na vloupání do RD - PDF dokument

Prevence kriminality páchané na seniorech - žádost PČR Znojmo (07/10/07)
Žádost o spolupráci při prevenci kriminality páchané na seniorech zaslaná na obecní úřady okresu Znojmo 3.července 2007.
Přejděte na více informací >>>

Vážený pane starosto, paní starostko

žádáme Vás o spolupráci na preventivním projektu, který je zaměřen na zvýšení informovanosti seniorů o možnostech vhodné ochrany sebe, svého zdraví a majetku před násilníky, zloději a podvodníky.  
Policie České republiky Okresní ředitelství Znojmo připravilo několik základních rad pro starší občany, které jim odpoví na otázku „Co mohou udělat pro své bezpečí?“ Tento informační materiál Vám zasíláme v elektronické podobě a žádáme o jeho předání těm  občanům ve vaší obci, kteří by tyto informace dle Vašeho mínění potřebovali. Materiál je rovněž možno použít k besedě na téma bezpečí při setkávání seniorů v obci.
Zaslané informace jsou zaměřeny na nejčastější rizika, kterým jsou senioři na okrese Znojmo vystaveni, což je výskyt osob, které po domech nabízejí pochybné zboží a služby, případně se vydávají za pracovníky různých společností např. zástupci státních institucí, pojišťoven, energetických společností atd. Tyto osoby se snaží získat důvěru starších občanů, vniknout do jejich domu nebo bytu, kde je oklamou či podvedou nebo zabaví a využijí jejich nepozornosti ke krádeži věcí nebo finanční hotovosti.  
Věříme, že tuto nabídku na společný postup při prevenci kriminality využijete.
Žádná policie na světě se neobejde bez pomoci veřejnosti.
      

plk. JUDr. Petr  S I K O R A
ř e d i t e l


Přejděte na více informací >>>Obsah sekce POLICIE ČR informuje a radí