Obec Slup

Dnes je Saturday 06/06/20,
svátek má Norbert
Důležité upozornění PČR ze dne 9. února 2018 - Falešní plynaři (02/09/18)

Přepis rozhlasové relace:

Vážení spoluobčané,
Policie České republiky varuje před různými podvodníky a zloději, kteří projíždějí obcemi našeho regionu. Snaží se zejména zneužít důvěřivosti a ochoty starších občanů. Pod různými výmluvami se dostanou do domu a to je pro ně velká příležitost ke krádeži. Dokazují to dva případy z ledna letošního roku. Falešní plynaři kontaktovali starší ženy ve Znojmě a v Božicích. Pod záminkou kontroly plynu pak obě důvěřivé ženy přímo v jejich bytech okradli. V souvislosti s těmito případy upozorňujeme občany, aby nedávali těmto podvodníkům a zlodějům šanci. Nezvěte nikoho cizího dovnitř a zavřete před nimi dveře.

Technici, kteří mají oprávnění ke kontrole plynárenských zařízení, se vždy předem nahlásí. Telefonicky nebo písemně kontaktují majitele několik dnů předem a na místě samotném se prokáží průkazkou s fotografií. Občané mají také možnost zatelefonovat na zákaznickou linku 800 11 33 55 (číslo je uvedeno na zadní straně průkazu) a ověřit si věrohodnost technika a důvod jeho návštěvy.

Jestliže Vás bez oznámení předem navštíví podomní prodejce energií, máte právo se s ním nebavit. Rozhodně nepodepisujte žádné dokumenty pod nátlakem. Nechte si čas na prostudování a zvážení případné změny dodavatele energií. Nenechte prodejce fotit ani plynoměr, ani elektroměr. Pokud je ve vaší obci zákaz podomního prodeje, ihned volejte linku 158. Osoba, která tento zákaz nerespektuje, se dopouští protiprávního jednání. Nedávejte těmto lidem šanci.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, v.r.
tisková mluvčí ÚO Znojmo


odkaz na další informace >>> Upozornění PČR Znojmo na falešné plynaře ze dne 7.2.2018

Náborové  akce PČR  „HLEDÁME POSILY DO NAŠEHO TÝMU“ (25.1.2017)

HLEDÁME POSILY DO NAŠEHO TÝMU

Náborová akce si klade za cíl získávání nových příslušníků Policie České republiky a je pokračováním již obdobné výzvy publikované na webových stránkách obcí. Dovolujeme si aktualizovat a upozornit na novou aktivitu vedenou tímto směrem.

Rádi bychom opakovaně oslovili uchazeče, kteří mají zájem o smysluplnou a odpovědnou práci a pozvali je 22. dubna 2017 na workshop „Policistou na zkoušku“, který se bude konat v areálu Policie České republiky územního odboru ve Znojmě.

Benefitem workshopu je absolvování testů tělesné zdatnosti, které budou platit až do konce roku 2017. Všichni účastníci testů budou zařazeni do slosování o cenu „Exkurze na speciální policejní útvary“.

Více aktualizovaných informací této náborové kampaně najdete na Facebooku ZDEDůležité upozornění PČR na vloupání do RD (11/23/15)

Znojmo 20. listopadu 2015

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

Vážení občané, Policie České republiky upozorňuje na důkladné zabezpečení rodinných domů. V poslední době totiž došlo ke zvýšenému počtu vniknutí do rodinných domů násilím i zcela nezajištěnými vstupy. Policie informuje veřejnost a současně žádá o spolupráci.

Během dvou uplynulých měsíců se policisté zabývají více než dvěma desítkami těchto případů. Zhruba polovina se stala ve Znojmě a po jednom až dvou v Moravském Krumlově, v Miroslavi a obcích Hostěradice, Kuchařovice, Suchohrdly a Dobšice.

Pachatel nejčastěji využívá zadních nebo bočních přístupových cest ze zahrad a dvorů. Vypáčí dveře, okna, ale také vchází odemčenými dveřmi sklepů a garáží. Uvnitř pak bere drobnější věci, které snadno odnese. Jedná se především o šperky, hodinky, notebooky, tablety a peníze. Způsobené škody jsou řádově desetitisícové.

Neznámý pachatel se tohoto protiprávního jednání dopouští ve dne i v noci. Během dne, když jsou majitelé v zaměstnání, a v noci, když spí v horních patrech domů.

Jako nejúčinnější opatření se jeví zabezpečovací zařízení a také hlídací pes. V několika případech mu právě čtyřnohý hlídač a také alarm signalizačního zařízení tuto činnost hned v začátku zmařil a pachatel bez pořízení utekl.

Nedávejte zlodějům šanci a zabezpečte si řádně svá obydlí. Obzvláště na vesnicích si také všímejte neznámých osob. Jestliže máte podezření, že dochází nebo by mohlo dojít k protiprávnímu jednání, volejte ihned bezplatnou policejní linku 158.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, v.r.
tisková mluvčí


Důležité upozornění PČR na vloupání do RD - PDF dokument

Obsah sekce POLICIE ČR informuje a radí