Obec Slup

Dnes je Friday 02/21/20,
svátek má Lenka
Hody ve Slupi 2007 - ohlédnutí (09/10/07)

Hody ve Slupi 2007Tak a máme to za sebou. Počáteční hrozby počasí se naštěstí nevyplnily a sprchlo pouze ráno. Krojovaná chasa vyrazila krátce po osmé hodině a chodila zvát na hodovou zábavu. Více jak důstojnou kulisou byly souběžně probíhající Slavnosti chleba, v podstatě se obě události do značné míry prolínaly.

Průvod po obci, zapadající do scénáře slavností, tvořila mimo folklórní soubory i krojovaná chasa a její vystoupení mezi secvičenými soubory bylo velice důstojné a působivé. Došlo tak k žádoucímu propojení folklórních prvků s realitou malé jihomoravské vesnice.

O Slavnostech chleba samostatně pojednává jiný článek na stránkách obce, skloubení obou akcí dokazovaly kroje chasy, které doplňovaly již tak pestrou škálu krojů a dobových oblečení. V 15 hodin proběhla ve zdejším, doslova naplněném kostele Jména Panny Marie mše svatá, zasvěcená právě jí. S velkým úspěchem se setkalo vystoupení  Svatojánského sboru ze Svitávky.

Večerní hodová zábava proběhla v místním Kulturním domě a hudební skupina Free Band jako vždy vytvořila dobrou náladu. Na snímcích je vše nejlépe patrné. Více je možné doplnit v názorech pod článkem.

Počet názorů na článek: 1 Zobrazit názory Přidat názor

Hody ve Slupi - stavění máje (09/06/07)

Hody ve Slupi 2007 - stavění májePátek 7. září 2007, 18.00 - 19.30 hod.
Níže uvedená reportáž ze stavění máje dokazuje, že ve Slupi neprší a snad ani zítra nebude. (a vyšlo to)

(foto H-ELECTRONIC + Petr Řezníček)
Počet názorů na článek: 1 Zobrazit názory Přidat názor

Obsah sekce Kultura aktuálně