Obec Slup

Dnes je Friday 02/21/20,
svátek má Lenka
Muzeum zemědělství v Okleksovičkách otevřeno (04/11/12)

Muzeum zemědělství v obci slavnostně otevřeno

Otevření muzea zemědělstvíV Oleksovičkách, místní části obce Slup, bylo v neděli 8.dubna 2012 slavnostně otevřeno soukromé Muzeum zemědělství. Po národní kulturní památce - Vodní mlýn ve Slupi tak obec získává další expozici přibližující život a práci obyvatel v našem regionu.

Za hojné účasti místních občanů a hostů byla otevřena expozice, která dokumentuje způsob života i práce občanů žijících na Znojemsku - Jaroslavicku. Majitelka muzea, JUDr. Marie Cilínková, vyjádřila ve svém projevu myšlenku svého návratu do míst předků, úctu k těžké a nedoceněné práci zemědělce, která by měla expozicí postupně zaznít spolu s dalšími atributy života zdejších obyvatel. Poděkovala všem dárcům vystavených předmětů a nastínila další rozvoj muzea a jeho smysl.

Za její práci ji poděkoval starosta obce Ing. F. Jeleček a podotkl, že obec získává takto již po sbírkách ve Vodním mlýnu a expozici opevnění z doby poslední války další velmi užitečnou ukázku života a práce běžných obyvatel v době minulé a uvítal soukromou aktivitu která vedla ke vzniku muzea.

Pan Farář Čoupek pronesl rovněž několik vět k tématu původních i současných obyvatel, proběhl akt svěcení a společnou písní byla oficiální část završena.
Všichni si postupně procházeli expozice a zaznívala slova - to máme také ještě doma, nebo na to si ještě pamatuji. Určitě se tak najde dost dalších dárců a expozice se rozšíří.

Již při vstupu se podával symbolický chléb se solí a následovalo další občerstvení a přípitky vínem i destiláty. Ke všemu zahrála vynikající dechová kapela Mistříňanka, která se posléze přesunula do Kulturního domu k dalšímu volnému programu. Naplněný sál, dobrá hudba a nezbytné víno z místní produkce vytvořilo všem přítomným radostnou a slavnostní náladu, která k události otevření Muzea zemědělství v Slupi - Oleksovičkách přirozeně patří.


(foto Zdeněk Hujňák)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Myslivecký ples - ohlédnutí (01/22/12)

Tradiční myslivecký ples

Hurá na myslivecký ples

Myslivecké sdružení Slup uspořádalo v sobotu 21.1.2012
v kulturním domě ve Slupi tradiční myslivecký ples.Tradiční ples ve Slupi patří k těm nejvíce vyhledávaným v okolí. Tentokráte hrála velmi dobrá hudba - skupina Modul z Těšan. Jaká byla nálada je snad trochu zřejmé z fotografií.

Příští rok opět na shledanou.

(foto H-ELECTRONIC)

Dobrou náladu zaznamenala i hudební skupina Modul na svých stránkách.Viz foto Modul

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Pozvánka na divadelní představení (10/30/11)

Amatérský divadelní spolek Křemen
vás zve na komedii

Blázinec na cestách

13.11. v 17 hodin
kulturní dům ve Slupi
vstupné dobrovolné
Blázinec na cestách - divadlo

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Kultura aktuálně