Obec Slup

Dnes je Thursday 05/28/20,
svátek má Vilém
Pozvánka na divadelní představení 5. dubna 2014 (03/25/14)

Hudební divadlo Hnedle vedle a Klub matek ve Slupi
Vás srdečně zvou 5. dubna 2014
na dvě divadelní představení (pro děti i jejich rodiče).
Dětský karneval - vstupné dobrovolné
Divadlo pro dospělé - vstupné 30,-Kč.


divadlo Hnedle vedle pro děti

divadlo Hnedle vedle pro dospělé


Pozvánka na divadelní představení do KD ve Slupi (10/23/12)

divadlo ve Slupi 11.11.2012

Divadlo 11. listopadu v 17. hod. v KD ve Slupi


Muzeum zemědělství v Okleksovičkách otevřeno (04/11/12)

Muzeum zemědělství v obci slavnostně otevřeno

Otevření muzea zemědělstvíV Oleksovičkách, místní části obce Slup, bylo v neděli 8.dubna 2012 slavnostně otevřeno soukromé Muzeum zemědělství. Po národní kulturní památce - Vodní mlýn ve Slupi tak obec získává další expozici přibližující život a práci obyvatel v našem regionu.

Za hojné účasti místních občanů a hostů byla otevřena expozice, která dokumentuje způsob života i práce občanů žijících na Znojemsku - Jaroslavicku. Majitelka muzea, JUDr. Marie Cilínková, vyjádřila ve svém projevu myšlenku svého návratu do míst předků, úctu k těžké a nedoceněné práci zemědělce, která by měla expozicí postupně zaznít spolu s dalšími atributy života zdejších obyvatel. Poděkovala všem dárcům vystavených předmětů a nastínila další rozvoj muzea a jeho smysl.

Za její práci ji poděkoval starosta obce Ing. F. Jeleček a podotkl, že obec získává takto již po sbírkách ve Vodním mlýnu a expozici opevnění z doby poslední války další velmi užitečnou ukázku života a práce běžných obyvatel v době minulé a uvítal soukromou aktivitu která vedla ke vzniku muzea.

Pan Farář Čoupek pronesl rovněž několik vět k tématu původních i současných obyvatel, proběhl akt svěcení a společnou písní byla oficiální část završena.
Všichni si postupně procházeli expozice a zaznívala slova - to máme také ještě doma, nebo na to si ještě pamatuji. Určitě se tak najde dost dalších dárců a expozice se rozšíří.

Již při vstupu se podával symbolický chléb se solí a následovalo další občerstvení a přípitky vínem i destiláty. Ke všemu zahrála vynikající dechová kapela Mistříňanka, která se posléze přesunula do Kulturního domu k dalšímu volnému programu. Naplněný sál, dobrá hudba a nezbytné víno z místní produkce vytvořilo všem přítomným radostnou a slavnostní náladu, která k události otevření Muzea zemědělství v Slupi - Oleksovičkách přirozeně patří.


(foto Zdeněk Hujňák)

Obsah sekce Kultura aktuálně