Obec Slup

Dnes je Thursday 06/04/20,
svátek má Dalibor
Dětský den - sobota 11. červen 2016 (06/02/16)

Sportovní fotbalový klub a čulská chasa pořádají
V sobotu 11.června ve 14:00 hod. na fotbalovém hřišti ve Slupi

Dětský den

Můžete se těšit na odpoledne plné her s POHÁDKOVÝMI POSTAVAMI a na spoustu NOVÝCH soutěžních disciplín.
  • SKÁKACÍ HRAD
  • MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ
  • JÍZDA NA KONI
  • SLADKÉ ODMĚNY A DIPLOMY PRO SOUTĚŽÍCÍ
  • OBČERSTVENÍ pro děti i dospělé zajištěno
  • VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ
Děkujeme sponzorům, více informací na plakátu.

Dětský den ve Slupi 2016


Muzeum zemědělství v Oleksovičkách - sezona 2016 zahájena 7.5.2016 (05/08/16)

Sezona 2016 zahájena

Muzeum zemědělství v Oleksovičkách  - sezona 2016


Muzeum zemědělství v Oleksovičkách v sobotu 7. května 2016 zahájilo sezonu společenským odpolednem pořádaným zmíněným muzeem.

Za krásného počasí si mohli návštěvníci nejen prohlédnout rozšířené expozice, poslechnout přednášku, ale rovněž se pobavit folklórní hudební produkcí. Více informací najdete na stránkách muzea.Jaro na mlýně - akce TM v Brně 30.4.2016 se vydařila (05/01/16)

Jaro na mlýně 2016

Jaro na mlýně 2016 - akce TMBKrásné počasí, skvělá organizace a dobrá nálada všech přítomných doprovázela akci Jaro na mlýně každoročně pořádanou Technickým muzeem v Brně, které je správcem národní kulturní památky Vodní mlýn ve Slupi.

Během dopoledne se před vodním mlýnem začala objevovat historická sportovní auta organizovaného výjezdu z Rakouska. Tato skupina rovněž absolvovala návštěvu mlýna s německým výkladem.

Připravený program dne byl především určen dětem a jejich rodičům a cíl ukázat mlynářské řemeslo ve všech souvislostech se plně naplnil. Velmi zajímavé bylo sledovat jak si děti vykládají tolik starším známá přísloví a lidové moudrosti spojené s mlynářstvím a pro mnoho z nich to byla rčení která slyšeli poprvé. Po zdárném absolvování všech stanovišť a obdržení rázítek si děti mohly vyrobit model letadla a parašutisty s padákem. Přímou asisentenci a rady na tomto pracovišti poskytovalo vedení TMB. Dalším oceněním pro děti byl mlynářský výuční list a drobnosti, jako poděkování za účast. Mnohé z nich napsaly svůj názor do připravené knihy.

Nakonec ještě vyzkoušet vyrobeného parašutistu s padákem a hurá na zmrzlinu a občerstvení, které možná na této zdařilé akci trochu chybělo.

Poděkování patří zejména organizátorům ze strany TMB, obci Slup a všem zúčastněným za krásný den.

( další informace na webu TMB, více informací >>> )

(foto H-ELECTRONIC)

Obsah sekce Kultura aktuálně