Obec Slup

Dnes je Saturday 01/25/20,
svátek má Miloš
Pozvánka na Čulské krojované hody - 30. září 2017 (09/22/17)

Čulské krojované hody

30. září 2017



Hodový průvod vesnicí s hudebním doprovodem, večerní zábava v kulturním domě, bohatý celodenní program. Více na plakátu.

Srdečně zvou pořadatelé.



Pozvánka na hody do Slupi 2017

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Pozvánka na dětský den ve Slupi - 10.6.2017 (06/05/17)

Sportovní fotbalový klub a čulská chasa
pořádají

Indiánský Dětský den

v sobotu 10. června ve 14.00 hod.na fotbalovém hřišti ve Slupi
Občerstvení zajištěno, vstupné dobrovolné, více informací na plakátu.


Dětský den 2017

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Jaro na mlýně - pozvanka na akci TMB 29.4.2017 (04/21/17)

Jaro na mlýně - akce TMB

Jaro na mlýně 2017

Technické muzeum v Brně již potřetí připravilo zábavně naučné poznávání svých mimobrněnských technických památek, projekt s názvem S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem. První památka, na kterou vás letos Šroubek s Matičkou pozvou, je Vodní mlýn ve Slupi.

V sobotu 29. dubna 2017 od 10 do 17 hodin zde na vás čeká akce Jaro na mlýně. Zváni jsou zejména rodiče s dětmi, pro které jsou připravena stanoviště s mlynářskou tematikou. Budeme sledovat cestu od zrníčka ke koláči. Děti se na stanovištích dozví, jak těžká byla práce ve mlýně a co vše musel mlynář umět a zvládat.

Přestože je akce určena spíše dětem, zapojit se mohou i hraví dospělí. Vyzkoušíme znalosti, i sílu a dovednost. Čeká na vás např. seřazování postupu zemědělských prací, poznávání obilí a výrobků z něj, vyzkoušíte si vozit pytle nebo mlít obilí na ručním mlýnku. Na zručné odvážlivce čeká řemeslná dílnička. A co budeme vyrábět? To se nechte překvapit.

Upozorňujeme, že v den akce neprobíhají klasické prohlídky s průvodcem. Mlýn si můžete procházet sami nebo se v 15 hodin zúčastnit interaktivní prohlídky pro děti.


Převzato z webu Technického muzea v Brně, kde najdete případné další informace. http://www.technicalmuseum.cz/akce/jaro-na-mlyne/
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Kultura aktuálně