Obec Slup

Dnes je Středa 19.12.2018,
svátek má Ester
Náročná oprava krovu kostela ve Slupi (3.9.2009)

V současné době probíhá ve Slupi náročná oprava krovu kostela, který je jednou z dominant obce. Stáří krovu se odhaduje na 250 let a je nutno vyměnit řadu nosných prvků. Každý měněný trám, či krokev je nutno ručně ohoblovat. Obtížná je i manipulace, vazné trámy, které jsou zatím uloženy u vstupu do kostela, dosahují úctihodné délky a vše je nutno provádět ručně.

Protože se málokdo dostane do prostor krovu kostela, uveřejňujeme fotografie dokumentující stav nosných prvků i postup opravy. Návštěvníci Slavností chleba budou mít příležitost vidět na vlastní oči jak zchátralost vyměněných prvků, tak i připravené a ohoblované nové části krovu.

Zastupitelstvo obce již dříve rozhodlo přispět na opravu krovu kostela částkou 300 tisíc korun.

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Opravy silnic v obci dokončeny (20.7.2009)

Dnem 10. července byl opraven poslední úsek silnice III. třídy v průtahu obce. Nově položený asfaltový koberec zejména upravil příčný sklon vozovky a výrazně snížil hlučnost od projíždějících vozidel.

Kvalitní povrch vozovky v obci láká některé řidiče k rychlejší, než povolené jízdě. Pokud se situace bud nadále zhoršovat, bude přistoupeno k aktivnímu opatření - operativnímu měření rychlosti.

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Nové vozovky v obci (11.5.2008)

Oprava místních komunikací pokračuje

8.května provedla firma COLAS CZ, a.s., závod Jih opravu krajské silnice třetí třídy a opravy tří úseků místních komunikací obce Slup. Opraveny byly dva úseky v místní části Oleksovičky a další navazující úsek místní páteřní komunikace přímo ve Slupi.

Oprava místních komunikací si vyžádala celkový náklad 750 tisíc korun.

(FJ)

(foto obec Slup)
Počet názorů na článek: 1 Zobrazit názory Přidat názor

Obsah sekce Investiční akce v obci