Obec Slup

Dnes je Saturday 06/06/20,
svátek má Norbert
Rekonstrukce lávky pro pěší přes mlýnský náhon u vodního mlýna je dokončena (03/09/15)

Lávka pro pěší je dokončena

Dne 3.3.2015 vydal Městský úřad Znojmo, odbor dopravy, který je příslušným speciálním stavebním úřadem, kolaudační souhlas pro stavbu "Rekonstrukce lávky pro pěší".

Rekonstrukce probíhala v závěru roku 2014 (viz. předchozí článek). Původní lávka již nevyhovovala platným předpisům, a proto byla celá konstrukce lávky nahrazena novou moderní a bezpečnou mostovkou, zároveň byly zrekonstruovány i betonové břehové opěry lávky. Celková cena stavby, včetně projektové dokumentace, zaměření, poplatků a úhrady za věcné břemeno se vyšplhala 435 918,- Kč.

Ing. Jiří Slezák
starosta obce Slup


(foto obec Slup)

Rekonstrukce lávky pro pěší přes mlýnský náhon u vodního mlýna. (11/25/14)

Rekonstrukce lávky pro pěší

Dnes, to je 25.11.2014, byla úplně demontována lávka pro pěší přes mlýnský náhon u vodního mlýna. Tato lávka byla nahrazena novou mostní konstrukcí. V dalších dnech budou probíhat dokončovací stavební práce, proto je lávka veřejnosti zatím uzavřena.

Prosíme občany o strpení při dokončení stavby a o využití okolních komunikací.

Ing. Jiří Slezák
starosta obce Slup


(foto obec Slup)


Nová fasáda budovy OÚ ve Slupi (08/11/13)

Obecní úřad se obléká do nového kabátu

Po loňské výměně oken v druhém nadzemním podlaží došlo i na opravu fasády budovy obecního úřadu. Oprava se týkala jižního, východního a severního průčelí. Stav fasády byl horší, než se předpokládalo. Týkalo se to zejména šambrán (architektonický prvek používaný k orámování oken či dveří ) druhého podlaží a bosáží ( plastický výstupek ). Po omytí tlakovou vodou došlo většinou k jejich rozpadu. Šambrány u prvního nadzemního podlaží byly nově doplněny o římsu pod parapetem. Postup stavebních úprav i rozsah poškození dokumentují přiložené snímky.


(foto obec Slup)

Obsah sekce Investiční akce v obci