Obec Slup

Dnes je Tuesday 02/25/20,
svátek má Liliana
Pozvánka na turistickou a cyklistickou akci v regionu (06/06/13)

Údolím na kole - Ein Tal am Rad

převzato ze stránek obce Jaroslavice

V neděli 9. června 2013 proběhne již čtrnáctý ročník cyklistického závodu pro všechny, kteří mají potěšení z jízdy na kole krásnou přírodou moravského Podyjí a rakouského Pulkautal.

Start je možný od 9.00 do 15.00 hod. z jakékoli stanice - Jaroslavice - fotbalové hřiště, Dyjákovičky - fotbalové hřiště, Vrbovec - koupaliště, Karlsdorf-Pfaffendorf - rodina Seymannova, Sklepní ulice, Jetzelsdorf - střelnice ve sklěpě rodiny Teufelsbauer, Auggenthal - 1. Weinviertelská zážiková stezka energie, Haugsdorf - FF-Haus, Hasičská zbrojnice, Alberndorf - Hostinec u Karla - Zahrada pod kaštany, Untermarkersdorf - sklep rodiny Deutenhauser - Grillentrift a Pulkautalerská restaurace & Catering. rodiny Grnia, Hadres - Sklepní ulice, sklep rodiny Marie Kruspel, Obritz - Heuriger vinárna rodiny Petz, Mailberg - restaurace Zámecký sklep a Seefeld-Kadolz - Ubytovna Jufa-Gästehaus-Weinviertel. Ve všech stanicích můžete ochutnat regionální a sezónní pochoutky, speciality na grilu, řízky, klobásy,moučníky, saláty a různé nápoje.

Stačí si vyzvednout Razítkovou kartu a pak po trase nasbírat ve stanicích patřičná razítka. Trasa je vyznačena směrovými ukazateli s logem "Ein Tal am Rad" a popřípadě i šipkami z vápna, celková délka trasy je cca. 90 km. Nejde o klasický cyklistický závod na čas, trasu ani nemusíte absolvovat celou, stačí získat alespoň 3 razítka do Razítkové karty. Cílem tohoto závodu je poznat krásnou přírodu jak na moravské straně, tak i krásu rakouského Pulkautal a navázat přátelské vztahy se sousedy z Rakouska. Po získání minimálně 3 razítek, kartu odevzdáte od 15.00 hodin v razítkové stanici na fotbalovém hřišti v Jaroslavicích, kde se letos koná závěrečná akce. Ta proběhne od 17.00 hodin s doprovodným programem a losováním o hodnotné ceny, hlavní cenou je jízdní kolo. Kdo chce vyhrát, musí se osobně zúčastnit závěrečného losování.

Doprovodný program na fotbalovém hřišti v Jaroslavicích (od 14.00 hodin) - živá hudba - Sileta z Hostěradic, VZP - zdarma měření krevního tlaku, Cyklo klub Kučera Znojmo - zdarma bezpečnostní kontrola kol, testovací jízdy na elektrickém kole, koloběžce, šlapací káře a trojkolce, pro děti zábavný park - skákací hrad, střelnice, kolotoče, trampolíny, malování na obličej.

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Údolím na kole - Ein Tal am Rad 2011, dvanáctý ročník - Pozvánka (25.5.2011)

XII. ročník Údolím na kole – Ein Tal am Rad

cyklista

Termín konání: 05.06.2011 09:00 hod. - 05.06.2011 20:00 hod.
Místo konání: Jaroslavice, Vrbovec, Dyjákovičky a obce v Rakouském Pulkautal

V neděli 5. června 2011 proběhne již dvanáctý ročník cyklistického závodu pro všechny, kteří mají potěšení z jízdy na kole krásnou přírodou moravského Podyjí a rakouského Pulkautal.

Start je možný od 9.00 do 15.00 hodin z jakékoli stanice - Jaroslavice, Seefeld - Kadolz, Mailberg, Obritz, Hadres, Untermarkersdorf, Alberndorf, Auggenthal, Jetzelsdorf a Pernersdorf. V letošním roce přibyly dvě nové stanice na české straně - Dyjákovičky a Vrbovec. Stačí si vyzvednout Razítkovou kartu a pak po trase nasbírat ve stanicích patřičná razítka. Trasa je vyznačena směrovými ukazateli s logem "Ein Tal am Rad" a případně i šipkami z vápna, celková délky trasy je cca 90 km.

Nejde o klasický cyklistický závod na čas, trasu ani nemusíte absolvovat celou, stačí získat alespoň 3 razítka do Razítkové karty. Cílem tohoto závodu je poznat krásnou přírodu jak na moravské straně, tak i krásu rakouského Pulkautal a mimo jiné také navázat přátelské vztahy se sousedy z Rakouska. Po získání minimálně 3 razítek, kartu odevzdáte od 15.00 hodin v razítkové stanici na sportovním hřišti v Obritzi, kde se letos koná závěrečná akce. Ta proběhne od 17.00 hodin s doprovodným programem a losováním o hodnotné ceny, hlavní cenou je E-Bike v hodnotě € 1.490,- od firmy Machacek Retz.

Na moravské straně Vás uvítá vinný sklípek Vinařství Choleva ve sklepní uličce v jaroslavické bažantnici. Zde můžete načerpat energii u sklenky dobrého vína a ochutnat různé speciality. Další ochutnávka jídel a nápojů na Vás čeká v Dyjákovičkách v kulturním domě a ve Vrbovci na koupališti.

Na rakouské straně můžete navštívit např. Zámecký sklep rodiny Grnia v Malibergu, Heurigen rodiny Petz v Obritzi, Karlwirt (Hostinec u Karla)- zahradu pod kaštany v Albendorfu, První jezdecký a cyklistický spolek v Pulkautal v Seefeld-Kadozi, Vinařství rodiny Hebenstreit ve Sklepní ulici v Jetzelsdorfu, nebo "1. Weinviertelskou zážitkovou stezku" v Auggenthale.

To je jen malý výčet ze zajímavých zastávek tohoto závodu, ve kterých můžete ochutnat místní speciality, moučníky, saláty a různé nápoje. Doufejme, že bude krásné počasí stejně jako v loňském roce, které ještě umocní zážitek z příjemně stráveného dne.

převzato: www.jizni-morava.cz
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

XXIII. Výstava vín v Hrádku - ohlédnutí (31.3.2010)

XXIII. Výstava vín v Hrádku

Dne 3. dubna 2010 se v Kulturním domě Hrádek uskutečnila dvacátá třetí výstava vín.

Informace, včetně fotografií, najdete na stránkách obce Hrádek >>>.

Děkujeme za účast všem vystavovatelům i návštěvníkům.

Více informací na stránkách obce Hrádek
Přehled vín výstavy s jejich hodnocením
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Aktuálně z mikroregionu DYJE a okolí