Obec Slup

Dnes je Friday 02/28/20,
svátek má Lumír
Nová expozice Národní kulturní památky - Vodní mlýn na Mlýnské strouze (06/17/09)

V pátek 12.6.2009 byla slavnostně otevřena nová expozice, dokumentující vývoj mlynářství, v prostorách Národní kulturní památky Vodního mlýna ve Slupi.

Zároveň byla završena náročná etapa opravy a modernizace vnitřních prostor a úpravy okolí objektu, která si vyžádala vynaložení značných finančních prostředků.

Akce se zúčastnila řada významných osobností, které ve svých příspěvcích podtrhly zejména jedinečnost této památky v evropském regionu. Součástí slavnosti bylo i promítnutí filmu spojujícího řeku Dyji, jako zdroj energie, se soustavou mlýnů na Dyjsko-mlýnském náhonu.

Ing.František Jeleček


(foto obec Slup)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Evropský den bez aut - 22.září 2008 (19.9.2008)

Bez auta 22. září 2008


andelZveme Vás na Evropský den bez aut. Pojďte s námi do města pěšky, pojeďte na kole či autobusem. Vaše auto si zaslouží aspoň jeden den za rok odpočinek. Nejen ve velkých městech se pořádají různé akce, dne bez aut se účastní i menší obce našeho regionu.Také Vy a Vaše děti mohou tento den dýchat čistší vzduch.


auto-mat


Víte co to je CARPOOLING?


Cílem carpoolingu, "společné využívání osobního automobilu",  je úspora energie při každodenním používání osobního automobilu, zejména při cestě do práce. Pokud chcete něco udělat pro naše životní prostředí a ušetřit Vaše finanční prostředky, zapojte se i Vy.


motto
Jezdíš v autě sám ?
Jde to i jinak .....z iniciativy
Znojemského regionálního rozvojeDalší informace k tématu
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Na aktuální téma