Obec Slup

Dnes je Sunday 07/12/20,
svátek má Bořek

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Prosinec v naší školce (12/30/15)

Prosinec v naší školce

Je tady prosinec – adventní čas plný očekávání, na který se všechny děti každý rok tolik těší. Každý den vylosujeme v našem adventním kalendáři jednoho z nás, který si domů odnese drobnou sladkost a medový perníček.

Ve čtvrtek 3.prosince 2015 přišli za dětmi do školky Mikuláš, anděl a čert. Děti se na jejich návštěvu dobře připravily. Naučily se spoustu básniček, písníček a tanečků. Vyrobily si ozdobené košíčky na nadílku. Vyzdobily jsme si školičku vánočními ozdobami. Všechny děti řekly Mikulášovi říkanku nebo zazpívaly písničku. A protože byly hodné, dostaly od anděla balíček s cukrovinkami a ovocem. Nakonec si děti zatancovaly s čertíkem.

V pátek 11.prosince jsme se dětmi vypravily do Jihomoravského muzea ve Znojmě, kde se konal edukační program Tvořivé Vánoce IV, zaměřený na regionální vánoční tradice. Děti se dozvěděly, jak se slaví svátek svatého Martina, jaké zvyky se váží k svátku svaté Kateřiny, svatého Štěpána, proč nás navštěvuje Mikuláš apod. Ve tvořivé dílně si všechny děti vyrobily svíčku ze včelího vosku. Také jsme si prohlédli vánočně vyzdobené Znojmo.

Ve středu 16. prosince přijelo do naší školky divadélko Květinka s Vánočním tvořením.

Ve čtvrtek 17. prosince se děti konečně dočkaly. Konala se vánoční nadílka a do školky přišel Ježíšek. Všechny děti musely být moc hodné, protože jim Ježíšek přinesl plno dárků. Nezapomněl na kluky ani na holčičky. To bylo radosti, rozzářených dětských očí a veselých úsměvů. Všechny děti si odnesly drobné dárečky i domů.

V pátek 18. prosince navštívilo školičku loutkové divadélko Rolničky a zahrálo dětem kouzelnou Vánoční pohádku.

Ve středu 23. prosince začaly dětem zimní prázdniny. Společně se opět ve školičce sejdeme v pondělí 4. ledna 2016.

Zaměstnanci mateřské školy přejí všem dětem i rodičům klidné a spokojené prožití vánočních svátků, mnoho štěstí a zdraví v novém roce 2016.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Listopad v naší školce (12/06/15)

Listopad v naší školce

Ve středu 4.listopadu 2015 jsme se s dětmi vypravily na výlet do Jaroslavic na výlov rybníku. Prošly jsme se po hrázi, pozorovaly jsme práci rybářů a prohlédly si různé druhy ryb. Počasí se nám vydařilo. Děti se vrátily do školky zdravě unavené a plné dojmů.

V úterý 10.listopadu přijelo k nám do školky velmi oblíbené loutkové divadlo Rolničky, které pobavilo děti veselou a poučnou pohádkou O ztracené šišce.

Ve středu 11.listopadu jsme s dětmi společně oslavily svátek Svatého Martina. Zazpívaly jsme si písničky, vyrobily si koníky z papíru a krabiček a pochutnaly jsme si na upečených medových perníčcích. Letos ale na svůj svátek Svatý Martin na bílém koni nepřijel.

V sobotu 28.listopadu pořádal Klub matek ze Slupi v kulturním domě Mikulášskou besídku s divadelním představením Nad Betlémem svítí hvězda a s nadílkou Mikuláše a jeho družiny. Poté se všichni přesunuli před Mateřskou školu, kde děti vystoupily s programem vánočních básní, písní a koled. Poté se rozsvítil Vánoční strom a byl zahájen kouzelný čas adventní.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Říjen v naší školce (11/10/15)

Říjen v naší školce

V měsíci říjnu čekalo děti pěkné překvapení v podobě nových průlezek a hracích prvků na školní zahradě, která v průběhu letních prázdnin prošla velkou rekonstrukcí a úpravami pod záštitou Obecního úřadu Slup. Výměna herních prvků byla spolufinancována z rozpočtu Jihomoravského kraje.

Na začátku měsíce října – v pondělí 5.10.2015 jsme s dětmi navštívili Podzimní výstavu v Penzionu za mlýnem. Děti si prohlédly různé druhy ovoce, zeleniny, květin a pestrobarevné podzimní dekorace. Měly též možnost podívat se a nakrmit domácí zvířata – kozy, prasata, slepice. Vrcholem naší návštěvy bylo udělení ocenění za 3.místo v soutěži O nejlepší bábovku, které se naše mateřská škola zúčastnila.

Ve středu 14. října navštívilo naší školku divadélko Květinka. Herci zahráli dětem veselou a poučnou pohádku s ekologickými prvky Uklidíme les. Děti zaujal příběh o dvou sestřičkách, které pomáhaly zvířátkům uklidit jejich domov v lese.

V pondělí 26. října děti sledovaly zábavný program plný zábavných a žertovných písniček. Písnička je lékem proti nudě a s písničkou vždy veselo nám bude – od písničkáře Viktora. Všechny děti si s chutí zazpívaly a zatancovaly.

V pátek 30. října pekly děti medové perníčky na svátek Svatého Martina ve tvaru koníků a podkoviček. I když dětí bylo ve školce málo, protože byl právě čas podzimních prázdnin, perníčky se povedly, chutnaly a provoněly celou školičku.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ