Obec Slup

Dnes je Wednesday 07/15/20,
svátek má Jindřich

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Březen v naší školce (04/06/16)

V březnu přijde jaro

Ve středu 16. března 2016 se děti zúčastnily edukačního programu Tvořivé Velikonoce v Domě umění ve Znojmě. Nejprve si společně prohlédly výstavu s názvem Zpátky do pohádky a sledovaly úryvek z Krkonošské pohádky. Poté si připomněly lidové velikonoční tradice a zvyky. Nakonec si děti vyrobily jarní květ pampelišky.

V pátek 18. března vystoupily děti s programem básní, písní a tanečků na Besedě pro důchodce v Kulturním domě ve Slupi.

V pondělí 21. března jsme si povídali o tom, že dnes je první jarní den. Vzali jsme vyrobenou Morenu a hodili jsme ji do vody, aby zima odešla a nastalo teplé jaro.

Ve středu 30. března navštívilo naši školičku divadélko Květinka s pohádkou Koloběžka v lese, ve které se vyprávělo o léčivých bylinkách, lese a celé přírodě.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Únor v naší školce (03/07/16)

Únor v naší školce

V týdnu od 1.-5. února 2016 se v naší mateřské škole konal týden plný masopustního veselí a zábavy – Papouškový karneval. Děti si vyrobily masky pestrobarevných papoušků a společně si vyzdobily celou školičku. Každý den děti vesele tancovaly, zpívaly, závodily, soutěžily, dostávaly zasloužené odměny a hlavně se hodně, hodně smály.

V úterý 9. února do naší školičky zavítalo loutkové divadélko Šikulka. Děti mohly sledovat sérii tří vtipných a poučných pohádek – Matýsek a písmenka, O líné Grétce, Prasátko a kouzelné slovíčko.

Ve středu 17. února se děti zúčastnily edukačního programu v Jihomoravském muzeu ve Znojmě Pohádkový svět loutek. V rámci programu si děti s Kašpárkem prošly výstavu loutek, poznaly nejrůznější druhy loutek a dozvěděly se, jak se vyrábějí. Samy si pak vyzkoušely zahrát pohádku O princezně a drakovi. Také si vyrobily papírovou loutku na památku.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Leden v naší školce (02/09/16)

A je tu nový rok...

V novém kalendářním roce se děti sešly ve školce v pondělí 4. ledna 2016. Následující den napadl sníh. Děti si užívaly zimní radovánky a hry na sněhu. Škoda jen, že za pár dní sněhová pokrývka roztála.

V pátek 22.ledna přijelo do školky loutkové divadlo Barborka, které potěšilo děti Začarovanými pohádkami.

(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ