Obec Slup

Dnes je Monday 07/13/20,
svátek má Markéta

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Říjen v naší školičce (11/30/17)

Deštík padá, vítr duje, drak na nebi poletuje …

Od začátku října jsou děti pravidelně zapojovány do programu všestranných pohybových aktivit „Děti na startu“. Též ve školce probíhá výuka anglického jazyka „Angličtina hrou“.

V týdnu od 9. – 13.října 2017 proběhl za aktivní spolupráce rodičů již tradiční Kaštanový týden. Školičku zdobí výrobky z kaštanů a různých jiných přírodnin.

Ve středu 11.října se ve školičce uskutečnil edukační program Zdravík a zvířátka z lesa. Děti se dozvěděly něco o zásadách zdravé výživy.

Ve středu 18.října zavítalo do školky divadlo Květinka s poučnou pohádkou Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, domluveno – platí hned, ve které si děti připomněly pravidla soužití ve školičce.

Ve čtvrtek 26. října děti pekly a zdobily medové svatomartinské perníčky ve tvaru podkoviček a koníků.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

A je tu září, vítejte opět ve školičce (10/09/17)

Na září, na září, těšili se sadaři …

Na září se těšili nejen sadaři, ale i děti, které se sešly po prázdninách v mateřské škole Slup – v pondělí 4. září 2017. V novém školním roce 2017 – 2018 navštěvuje MŠ 26 dětí, z toho 7 nových kamarádů. Je nás 13 děvčat a 13 kluků – a jsme všichni kamarádi.

V týdnu od 18. – 22.září se ve školce uskutečnil již tradičně Dýnový týden. Školičku i její okolí od té doby zdobí krásné a nápadité výrobky z dýní a jiných přírodnin,které vyrobily děti ve spolupráci s rodiči. Máme tu zvířátka, pohádkové postavy, bubáky,strašidláky a mnoho jiného.

Ve čtvrtek 14.září přijelo loutkové divadlo Barborka s kouzelnou pohádkou O pejskovi a kočičce.

V pondělí 25.září nás přijely navštívit děti z 1.třídy ZŠ Strachotice. To bylo radostné setkání - hlavně s kamarády co ještě v lonském školním roce chodili do naší školičky.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

Červen - hurá na prázdniny! (07/05/17)

Červen – už jde léto, už k nám jedou prázdniny…

V týdnu od 29.5. do 2.6.2017 děti společně oslavily Den dětí s chobotnicí Jájinkou. Každý den děti závodily, soutěžily, zpívaly si, tančily a smály se.

Ve čtvrtek 1.6.2017 jely děti na výlet do Jevišovic. Zde herci zahráli didaktickou pohádku Princ Bajaja a princezna.

Ve čtvrtek 7.6.2017 přijelo do školky divadlo Hruška. Děti mohly sledovat žertovnou pohádku O červené Karkulce trochu jinak.

Ve středu 21.6.2017 děti navštívily Základní školu ve Strachoticích. Děti z dramatického kroužku nám zahrály pohádku Labutí jezero. Potom si děti pochutnaly na špekáčcích a zasportovaly si na školním hřišti i v tělocvičně. Společně jsme pozdravili kamarády v 1. třídě a vzájemně si předali drobné dárečky.

V úterý 27.6.2017 se děti po roce opět vydaly na projížďku turistickým vláčkem ve Znojmě.

Ve středu 28.6.2017 se děti pustily do hledání pirátského pokladu v přírodě. A nakonec našly hrnec plný čokoládových penízků a vrchovatou truhlu se sladkostmi.

Ve čtvrtek 29.6.2017 jsme se slavnostně rozloučili s kamarády, kteří půjdou v září do školy. Předali jsme jim dárky a upomínkové předměty pro vzpomínku na mateřskou školu. A pozor – ještě před tím si děti na zahradě zahrály vodní bitvu s balonky. A prázdniny - už se na vás těšíme!


Kolektiv MŠ Slup přeje všem dětem i rodičům příjemné, slunečné a bezpečné prázdniny. V pondělí 4.září 2017 se sejdeme v novém školním roce 2017-2018.


Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ