Obec Slup

Dnes je Tuesday 07/07/20,
svátek má Bohuslava

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Listopad v MŠ Slup (12/11/17)

Listopade, listopade, už zas nosíš deště …

Čtvrtek 2.listopadu 2017 se děti vydaly na výlov rybníku v Jaroslavicích.Počasí bylo slunečné a dětem se líbily ryby v kádích – kapr, štika, sumec, amur. Všichni jsme se pěkně prošli kolem jaroslavického rybníku

Pondělí 6.listopadu 2017 – přijelo do školky loutkové divadélko Šikulka, které zahrálo dětem pohádky – Kamarádi z Antarktidy, O neposlušném Matýskovi, O nepořádném medvídkovi

V pátek 24.listopadu se děti mohly podívat na loutkovou pohádku Farmářská pohádky z divadla Rolničky.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

Říjen v naší školičce (11/30/17)

Deštík padá, vítr duje, drak na nebi poletuje …

Od začátku října jsou děti pravidelně zapojovány do programu všestranných pohybových aktivit „Děti na startu“. Též ve školce probíhá výuka anglického jazyka „Angličtina hrou“.

V týdnu od 9. – 13.října 2017 proběhl za aktivní spolupráce rodičů již tradiční Kaštanový týden. Školičku zdobí výrobky z kaštanů a různých jiných přírodnin.

Ve středu 11.října se ve školičce uskutečnil edukační program Zdravík a zvířátka z lesa. Děti se dozvěděly něco o zásadách zdravé výživy.

Ve středu 18.října zavítalo do školky divadlo Květinka s poučnou pohádkou Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, domluveno – platí hned, ve které si děti připomněly pravidla soužití ve školičce.

Ve čtvrtek 26. října děti pekly a zdobily medové svatomartinské perníčky ve tvaru podkoviček a koníků.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

A je tu září, vítejte opět ve školičce (10/09/17)

Na září, na září, těšili se sadaři …

Na září se těšili nejen sadaři, ale i děti, které se sešly po prázdninách v mateřské škole Slup – v pondělí 4. září 2017. V novém školním roce 2017 – 2018 navštěvuje MŠ 26 dětí, z toho 7 nových kamarádů. Je nás 13 děvčat a 13 kluků – a jsme všichni kamarádi.

V týdnu od 18. – 22.září se ve školce uskutečnil již tradičně Dýnový týden. Školičku i její okolí od té doby zdobí krásné a nápadité výrobky z dýní a jiných přírodnin,které vyrobily děti ve spolupráci s rodiči. Máme tu zvířátka, pohádkové postavy, bubáky,strašidláky a mnoho jiného.

Ve čtvrtek 14.září přijelo loutkové divadlo Barborka s kouzelnou pohádkou O pejskovi a kočičce.

V pondělí 25.září nás přijely navštívit děti z 1.třídy ZŠ Strachotice. To bylo radostné setkání - hlavně s kamarády co ještě v lonském školním roce chodili do naší školičky.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ