Obec Slup

Dnes je Monday 07/13/20,
svátek má Markéta

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Prosinec v naší školičce (12/26/17)

Každým rokem na konec přijde měsíc prosinec…

silvestr

V sobotu 2. prosince 2017 zahájily děti svým vystoupením básní, písní a koled adventní čas a rozsvítily vánoční stromeček, pod kterým stojí krásný Betlém s Ježíškem.

V úterý 5. prosince čekaly děti na tři vzácné hosty – Mikuláše, anděla a čerta. Když přišli, zazpívaly jim děti písničky, přednesly básničky. Každý dostal za odměnu balíček plný sladkostí a ovoce.

V úterý 12. prosince přijel do školky písničkář Lubomír Hrdlička se svým programem Jak se rodí kytara. Veselé posezení u stromečku bylo plné lidových písniček, koled a dovádivého tancování. Ve středu 13. prosince jsme společně navštívili Dům umění ve Znojmě, kde probíhal edukační program Tvořivé Vánoce. Děti se dozvěděly opět něco nového o lidových vánočních tradicích a vyrobily si stromeček z vlny a ozdobily ho hvězdičkami. Moc se jim líbila procházka vánočně vyzdobeným Znojmem.

V pondělí 18. prosince všechny děti čekaly u nazdobeného stromečku na Ježíška. Dostaly od něj hodně dárečků, knížek, stavebnic, skládanek aj. Každý si odnesl drobný dáreček i domů. Všem společně nám bylo dobře a příjemně. Všichni se už těšíme na vánoční nadílku v kruhu domova.Kolektiv přeje dětem i rodičům klidné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí, zdraví a pohody v novém roce 2018(foto MŠ SLUP)


Listopad v MŠ Slup (12/11/17)

Listopade, listopade, už zas nosíš deště …

Čtvrtek 2.listopadu 2017 se děti vydaly na výlov rybníku v Jaroslavicích.Počasí bylo slunečné a dětem se líbily ryby v kádích – kapr, štika, sumec, amur. Všichni jsme se pěkně prošli kolem jaroslavického rybníku

Pondělí 6.listopadu 2017 – přijelo do školky loutkové divadélko Šikulka, které zahrálo dětem pohádky – Kamarádi z Antarktidy, O neposlušném Matýskovi, O nepořádném medvídkovi

V pátek 24.listopadu se děti mohly podívat na loutkovou pohádku Farmářská pohádky z divadla Rolničky.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

Říjen v naší školičce (11/30/17)

Deštík padá, vítr duje, drak na nebi poletuje …

Od začátku října jsou děti pravidelně zapojovány do programu všestranných pohybových aktivit „Děti na startu“. Též ve školce probíhá výuka anglického jazyka „Angličtina hrou“.

V týdnu od 9. – 13.října 2017 proběhl za aktivní spolupráce rodičů již tradiční Kaštanový týden. Školičku zdobí výrobky z kaštanů a různých jiných přírodnin.

Ve středu 11.října se ve školičce uskutečnil edukační program Zdravík a zvířátka z lesa. Děti se dozvěděly něco o zásadách zdravé výživy.

Ve středu 18.října zavítalo do školky divadlo Květinka s poučnou pohádkou Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, domluveno – platí hned, ve které si děti připomněly pravidla soužití ve školičce.

Ve čtvrtek 26. října děti pekly a zdobily medové svatomartinské perníčky ve tvaru podkoviček a koníků.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ