Obec Slup

Dnes je Monday 07/06/20,
svátek má Mistr Jan Hus

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Březen v naší školičce (04/05/18)

Březen – za kamna vlezem …..

….. tato pranostika platila na letošní březen doslova. Bylo větrné a mrazivé počasí. Děti byly často a dlouho nemocné. Morenu – symbol zimy – děti kvůli velmi mrazivému počasí vynášely a házely do vody až 26. března. Morena odplavala, ale jarní sluníčko nás moc nezahřálo.

Děti se s nadšením připravovaly na příchod velikonočních svátků. Vyrobily si celou řadu velikonočních výrobků a dekorací. Jarně vyzdobily celou školičku.

Na začátku měsíce – v pátek 2. března vystoupily děti již tradičně na Besedě pro důchodce v kulturním domě ve Slupi. Pásmo básniček, říkadel, písniček a tanečků se všem přítomným líbilo.Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Únor v naší MŠ (03/08/18)

Únor bílý, pole sílí …

V únoru konečně napadl sníh, a tak se děti radovaly ze zimních her na sněhové nadílce. Sníh ovšem brzy roztál a koncem měsíce udeřily silné mrazy.

V týdnu od 12. do 16. února 2018 bylo ve školičce rušno. Konal se týden karnevalového veselí a zábavy – masopustní Žirafí karneval. Všechny děti si vyrobily pěkné masky, vyzdobily školičku, naučily se básničky, písničky a tanečky o žirafách a karnevalu.

Celý týden děti soutěžily, závodily, hrály si, zpívaly, tancovaly, smály se – prostě si užívaly společných radovánek a nadšení.

Ve středu 14. února přijel za dětmi kejklíř Čabík se svým veselým vystoupením Cesta kolem světa.Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Leden v naší MŠ (02/11/18)

V lednu bude padat sníh, pojedeme na saních …

Po Vánocích se děti sešly ve školce ve středu 3. ledna 2018

Moc sněhu nám v lednu nenapadlo. Jen malý poprašek. A to na sáně ani boby nebylo. Škoda – děti musí počkat na únor.

V úterý 23. ledna přijelo do školičky loutkové divadlo Barborka. Děti se pobavily a zasmály u třech veselých pohádek - O hrnci, který rád vařil rajskou omáčku, Létající koberec a piškotové drobečky, Jak se koník stal učitelem počtů.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ