Obec Slup

Dnes je Monday 07/13/20,
svátek má Markéta

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Září - opět ve školce (10/20/18)

Září barví sady v kraji, jablka se červenají, nad kopcem se směje drak, letí vzhůru do oblak.

Školní rok 2018-2019 začal v pondělí 3. září 2018. Ve školce se sešlo 26 dětí, z toho 9 nových kamarádů.

V teplých zářijových dnech si společně hrajeme na novém pískovišti na školním hřišti.

V týdnu od 10. – 14. září se uskutečnil Dýňový týden s nejrůznějšími výtvory z dýní a přírodnin.

V úterý 18. září přišli do naší školky kamarádi ze Základní školy Strachotice V pondělí 24. září přijelo divadlo Květinka a dětem pohádku – Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, domluveno, platí hned.

V úterý 25. září se v mateřské škole uskutečnil projekt Zdraví dětem – Jak se Zdravík skamarádil s Jedlíkem.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ(foto MŚ Slup - splněny podmínky GDPR)

Duben v MŠ Slup (05/08/18)

V dubnu slunce zasvítilo, na nebi se otočilo…

Ve středu 4.dubna 2018 se děti v mateřské škole zúčastnily projektu „Zdraví dětem“ s názvem Zdravík jede za zvířátky do ZOO. Dozvěděly se mnoho nového o exotických zvířatech,ale i o zdravém ovoci, zelenině, vitamínech a správné výživě.

Ve čtvrtek 12.dubna jely děti do Znojma, kde probíhal v Jihomoravském muzeu edukační program „Co to hučí v úle“. Jarní povídání, hraní a zkoumání se všem moc líbilo. Hlavně zajímavostio včelkách a medu, čmelácích i vosách.

V pátek 13.dubna zavítal do školičky kouzelník Walldini. Svými kouzly a čarováním děti zaujal,rozveselil a mnohé se staly jeho pomocníky.

V pondělí 23.dubna vyrazily děti do Oleksoviček na zahradu pana Řezníčka. Jako každým rokem si děti prohlédly malá kůzlátka, velké kozy, koně Longa a roztomilé kotátko.

V týdnu od 24. – 30.dubna byl ve školce již druhým rokem Čarodějnický týden. Děti plnily různé úkoly, závody, soutěže, např. chytání pavouků, slalom na lopatě, kočičí a myší závody. Nejvíce se ale dětem líbilo vyrábění a míchání šumivého čarodějnického lektvaru.Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Březen v naší školičce (04/05/18)

Březen – za kamna vlezem …..

….. tato pranostika platila na letošní březen doslova. Bylo větrné a mrazivé počasí. Děti byly často a dlouho nemocné. Morenu – symbol zimy – děti kvůli velmi mrazivému počasí vynášely a házely do vody až 26. března. Morena odplavala, ale jarní sluníčko nás moc nezahřálo.

Děti se s nadšením připravovaly na příchod velikonočních svátků. Vyrobily si celou řadu velikonočních výrobků a dekorací. Jarně vyzdobily celou školičku.

Na začátku měsíce – v pátek 2. března vystoupily děti již tradičně na Besedě pro důchodce v kulturním domě ve Slupi. Pásmo básniček, říkadel, písniček a tanečků se všem přítomným líbilo.Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ