Navigace

Z činnosti spolků a organizací


Nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuálně / Z činnosti spolků a organizací
V sobotu 31.3. se ve Sportklubu konala valná hromada členů SDH Slup
(04/27/07)

Na této schůzi se projednávali tyto body:

 1. Přijetí nového člena

  Zájem o vstup do našich řad projevil ing.Dušan Vojtěch. Poté co nám vysvětlil, co od členství u SDH očekává a jaký přínos by pro nás eventuálně mohl mít, byl jednohlasně přijat. Dušan má zájem i členství u výjezdové jednotky SDH. Kapacita JSDH je však již zcela zaplněna, a proto Dušan bude prozatím člen SDH.

 2. Organizace tradičního letního posezení členů SDH

  Jako každý rok i letos se slupští hasiči dohodli, že o velkých prázdninách zorganizují letní posezení pro své členy. Každoročně bývá největším problémem dohodnout termín této akce. Jelikož členská základna hasičů ze Slupi čítá přes padesát členů, je opravdu těžké najít jedno datum, které by vyhovovalo všem. Po řadě návrhů a kompromisů se odhlasovalo předběžný termín, a to 14.7 v 19 hodin. Místo konání bude tradičně ve sportovním areálu ve Slupi.

 3. Přístavbě k hasičské zbrojnici

  Na poslední výroční valné hromadě členové SDH Slup souhlasili s přístavbou k víceúčelové budově v areálu SFK Slup. Tato přístavba o ploše 4x4 metrů by měla sloužit k úschově načiní a nářadí určeného k nácviku na soutěže. Toto řešení úschovy soutěžního náčiní především usnadní, ale i urychlí chystání nácviku jak mládeže tak i mužů. V neposlední řadě bude vyřešen i problém s uschováním tohoto náčiní přes zimu. A kromě jiného bude sloužit také jako přístřešek pro fotbalové fanoušky. Technickou dokumentaci zpracuje jeden z členů SDH ing.Josef Vacula. Stavba bude provedena v jarních měsících letošního roku.

 4. Sestavení soutěžních družstev a první tréninky

  Pro tento rok nebyl problém s družstvem mužů, nýbrž se sestavením družstva dorostu. Jelikož někteří dorostenci již nabyli plnoletosti, museli tuto kategorii opustit (tj. Jaroslav Tomaštík, Petr Řezníček a Petr Slezák) a někteří odešli z jiných důvodů. Trenéry tedy čekal nelehký úkol, sestavit skoro úplně nové soutěžní družstvo. Nakonec se povedlo. Tým dorostu SDH oživila „mladá krev“. Nacvičovat jsme začali 5.4.2007. Tento trénink byl spíše takový seznamovací. Kluci naslouchali trenérům, ti je seznamovali s technikou a taktikou. Pochopitelně tedy první nácvik byl tzv. na sucho. Ale už z těch málo pokusů to vypadalo slibně. Druhý nácvik už byl klasicky s vodou. Kluci si opět nevedli vůbec špatně, dokonce sahali po dosavadním rekordu. Ten doposud činí 23.8s. Kluci jej druhým pokusem atakovali a dosáhli času 26.0s. Na to,že většina kluků je nezkušených a jsou v týmu nováčci, tak si zatím zaslouží pochvalu. Po útocích jsme se odebrali k překážkám. A podle zjištění nám může dělat menší problémy kladina, ale všichni věříme, že to kluci stihnou patřičně natrénovat a dovedou Slup už k sedmému titulu.....

  Složení družstva mužů: Tomaštík Jaroslav, Řezníček Petr, Vacula Josef, Němec Petr, Hajda Václav, Vosmanský Richard, Bacovský Stanislav, Slezák Jiří.
  Vedoucí družstva mužů: Feranec Martin

  Složení družstva dorostu: Tejkal Vlastimil, Podola Jaroslav, Podola Tomáš, Pavel Rohovský, Nemáš Radek, Prčík František, Řezníček Tomáš, Černai Michal, Holík Tomáš, Samek Petr.
  Vedoucí družstva mládeže: Jiří Slezák, Jaroslav Tomaštík, Petr Řezníček

  Fotky z tréninku 5.4.2007:

Počet názorů na článek: 0

Dětský karneval
(04/23/07)
Text bude doplněn...
Počet názorů na článek: 0

Zpravodaj číslo 7 (březen 2007)
(04/03/07)

Vážený návstěvníku obecních stránek, nabízíme Vám k přečtení sedmé číslo časopisu Zpravodaj.
Zde je pro Vaší představu výtah z editoriálu časopisu:
Vážení čtenáři,

Jsem moc rád, že se opět setkáváme tentokrát v sedmém čísle časopisu Zpravodaj. Již od prvních čísel Zpravodaje informujeme nejen o programech přeshraniční spolupráce, ale i o ostatních Strukturálních fondech a celé Evropské unii, jejích aktivitách i životě v ní.

Máme před sebou rok, důležitý pro nejbližších sedm let čerpání prostředků z EU. Tento rok bude vstupním ve všech programech EU pro období 2007 -2013. Jen na nás záleží, jestli tento rok úspěšně zahájí sedmileté čerpání ze Strukturálních fondů. Z peněz, které získáme z Evropské unie lze financovat obrovské množství smysluplných projektů. Je to určitá šance vyrovnat se co nejrychleji vyspělým evropským zemím.

A co přináší sedmé číslo Zpravodaje? Na prvních stranách se dočtete o novinkách v Dispozičním fondu. Také Vám opět představíme některé úspěšné projekty realizované s dotací Dispozičního fondu. Budeme informovat o prvním veletrhu projektových partnerů v Mikulově. Dozvíte se také o tom, jak vláda schválila operační programy přeshraniční spolupráce. Budeme Vás informovat o nové architektuře politiky soudržnosti EU v letech 2007-2013. Jistě Vás také zajímá, jak to bude vypadat ze způsobilými výdaji pro toto programovací období. Regionální rozvojová agentura jižní Moravy vydává každý měsíc Grantový kalendář, kde informuje o možnostech podpory v EU. Proto jsme pro Vás také připravili malý článek, kde si můžete přečíst bližší informace o tomto kalendáři a také o tom, kde ho můžete získat. Určitě Vás také zaujme článek o regeneraci Brownfields. Pokud Vás zajímá Gender problematika, je pro Vás připraven zajímavý článek „Vědění, instituce a gender: evropská perspektiva“. Nezapomněli jsme také na informace od našich rakouských sousedů.

Za celý tým Zpravodaje Vám příjemné čtení přeje

JUDr. Vladimír Gašpar
Ředitel RRAJM

7 březen 2007

Tento zpravodaj pro Vás připravuje Regionální rozvojová agentura
jižní Moravy, Královopolská 139, BRNO, tel.: 541 212 125,
email: rrajm@rrajm.cz, http://www.rrajm.cz

Máte-li k obsahu připomínky, náměty či chcete, abychom zpravodaj
zasílali i na Vaší emailovou adresu, kontaktujte nás.


Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií


Celé sedmé číslo časopisu Zpravodaj ve formátu pdf.
Počet názorů na článek: 0

Obsah sekce Z činnosti spolků a organizací