Navigace

Z činnosti spolků a organizací


Nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuálně / Z činnosti spolků a organizací
Návštěva mladých hasičů a dětí u myslivců
(05/13/14)

Návštěva u myslivců

Dne  19. 4. 2014 mladí hasiči spolu s dalšími dětmi ze Slupi navštívili slupské myslivce. Ti si pro děti připravili velmi bohatý program.

První část akce začala v myslivecké klubovně, kde nás myslivci seznámili se svou prací a popsali nám vystavené paroží, vysvětlili vlastnosti některých loveckých psů, předvedli lovecké střelné zbraně a nesměl chybět ani myslivecký zákoník. Po zodpovězení několika dotazů, všichni nastoupili do přistavené maringotky a jeli jsme do lesa. Zde nám myslivci popsali, jak se starají o zvěř. Ukázali nám krmelce, zásypy nebo stojany na kamennou sůl. V praxi nám se svými psy předvedli vyhledávání zvěře.

Nakonec jsme navštívili i mysliveckou střelnici. Na střelnici jsme viděli střelbu na asfaltové holuby a děti stříleli na terče ze vzduchovky starší pak z malorážky. Jako občerstvení byly připraveny špekáčky k opečení. Na závěr odpoledne přijeli slupští hasiči hasit ,,nenahlášený oheň´´. Děti si nakonec vyzkoušeli i hašení pomocí lafety z nástavby hasičské cisterny.

Foto a text Jiří Slezák

Počet názorů na článek: 1

Pálení čarodějnic - ohlédnutí
(05/22/13)

V úterý 30.04.2013 uspořádal Klub Matek a SDH Slup na místním hřišti PÁLENÍ ČARODĚJNIC.

Průvod čarodějek a čarodějů se vydal krátce po 19 hodině od autobusové zastávky na hřiště, kde byla připravená vatra a občerstvení. Na děti, které šly v průvodu čekala sladká odměna.

Byl připraveno i malé ohniště, na kterém si mohly děti i dospělí opéct špekáčky. Počasí se vydařilo a zábava trvala do časných ranních hodin. Pořadatelé děkuji všem, kteří se zúčastnili a těší se na příští rok.

Poděkování patří také: Pohostinství Černaiová a Smíšené zboží Jitka Sobotková za sponzorské dary pro děti.

SDH Slup a Klub Matek

Počet názorů na článek: 0

Noční soutěž v požárním sportu - sobota 1.9.2012
(08/27/12)

Hasiči ze Slupi
znak SDH
Vás srdečně zvou
na noční soutěž v požárním sportu

O pohár čulského mlynáře

Soutěž se koná v sobotu 1.9. od 18.00 hod. v areálu vodního mlýna a zúčastní se jí družstva mužů, žen a mladých hasičů. Občerstvení zajištěno ( guláš, živáň, pivo, víno, burčák).

Více informací na strankách SDH Slup >>>
Počet názorů na článek: 0

Obsah sekce Z činnosti spolků a organizací