Události v obci


Nacházíte se: Hlavní stránka profilu Turista / Aktuálně / Události v obci
XV. ročník Slavnosti chleba  - 7. září 2019
(08/15/19)

Slavnosti chleba 2019

V sobotu 7.září 2019 budou ve Slupi konány již tradiční Slavnosti chleba. Hlavním programem této akce je přehlídka folklorních souborů z regionu Jižní Moravy, národnostních menšin žijících na území Jihomoravského kraje, ale i ze Slovenska.

V rámci doprovodného programu lze shlédnout jarmark, kde budou představována historická řemesla. Jarmark bude doplněn o další stánky s občerstvením, burčákem a čerstvým pečivem. Na travnaté ploše za mlýnem bude umístěna vojenská polní pekárna, která v průběhu akce bude nepřetržitě péci chléb. Za mlýnem bude také připraven program pro děti včetně vodníka, který bude vyprávět pohádky.

Až do večerních hodin bude v nepřetržitém provozu Vodní mlýn ve Slupi. V blízkosti kulturního domu bude k vidění rozsáhlá přehlídka historických traktorů, které se vydají po poledni na spanilou jízdu po areálu Slavností chleba. Dále bude ve Slupi pro návštěvníky otevřeno Muzeum Československého opevnění a Muzeum zemědělství v Oleksovičkách. V rámci předváděcích jízd autobusů Technického muzea v Brně můžete navštívit dělostřelecký srub Zahrádka v Šatově.

Do Slupi je možno se dostat zadarmo ze Šatova, Znojma nebo blízkého okolí Slupi prostřednictvím předváděcích jízd historických autobusů. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, jinak zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Odjezdy historických autobusů budou upřesněny, před konáním akce zvláštním jízdním řádem.

Blíže na www.slup.cz, nebo přímo na webu Slavností chleba

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák, starosta obce Slup

Počet názorů na článek: 0

Dětský karneval - 8. dubna 2019 - ohlédnutí za akcí
(08/15/19)

Dětský karneval

Dětský karneval, se konal 6. dubna 2019, programem opět provázela dvojice Momo a Mimi z divadla Kejkle.

Děti i jejich rodiče se skvěle bavili. Více je zřejmé z připojených fotografií.

Libuše Mikulenčáková,
Klub matek ve Slupi(foto obec Slup - splněno GDPR)
Počet názorů na článek: 0

Mikulášská besídka - 1.12.2018 - ohlédnutí za akcí
(01/30/19)

Mikulášská besídka - 1.12.2018

Dne 1. prosince 2018 byl ve Slupi zahájen advent. Klub matek uspořádal Mikulášskou besídku plnou soutěží a tanečků nazvanou Čertovský rej, jenž provázeli čert s čerticí.

Potom přišel sv. Mikuláš, aby dětem nadělil nadílku. U mateřské školy vystoupily děti s koledami, a po proslovu pana starosty a po požehnání od pana faráře byl slavnostně rozsvícen vánoční strom.

Libuše Mikulenčáková,
Klub matek ze Slupi


(foto obec Slup)
Počet názorů na článek: 0

Obsah sekce Události v obci